Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008
31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 12:37

Witajcie.
31 sierpnia wyruszam rano z Kołobrzegu do Orebic :)
Trase obralem przez Niemcy. Moze troszke dluzsza ale za to szybsza. Rok temu jechalem przez Czechy i nieciekawie...i dluzej. W tym roku bedzie to droga wiekszosc autostradowa. Niemcy winiet nie trzeba..w Austrii kupie a Slowenie pojade przez Mureck, Lenart i Ptuj. W chorwacji natomiast A1 do konca i potem na plw ladem. Jechal ktos w polnocy Polski podobna trase, albo czy bedzie jechal :) Ocencie czy dobry wybor. W orebic bede od 1 wrzesnia mysle ze z 10 dni. Zobaczymy jak euro spadnie hehe to moze i dluzej :) Mam nadzieje ze bedzie goraco jak w zeszlym roku. I polowa wrzesnia 2008 byla masakra. Bylem na Ciovo. Upaly nieziemskie cale te dni ktore tam bywalem. Mam nadzieje ze w tym roku bedzie podobnie.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 23.07.2009 12:56

Ja jechałem ze Słupska. Trasa bardzo dobra choć nie tania (winieta i tunele w w Austrii i autostrada w Chorwacji), ale faktycznie bardzo szybka. Ja jechałem dolnym ringiem Berlina. Nocleg w Oekotelu pod Grazem, a z powrotem niestety już na parkingu w DE bo wracałem wcześniej i nie miałem rezerwacji. Jak masz auto na LPG to też bez problemów znajdziesz stacje i to przy autostradach. Jak coś to pytaj, w miarę możliwości odpowiem. Ja byłem w miejscowości Sreser, a do Orebica jeździłem na zakupy większe :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 13:03

freyu napisał(a):Ja jechałem ze Słupska. Trasa bardzo dobra choć nie tania (winieta i tunele w w Austrii i autostrada w Chorwacji), ale faktycznie bardzo szybka. Ja jechałem dolnym ringiem Berlina. Nocleg w Oekotelu pod Grazem, a z powrotem niestety już na parkingu w DE bo wracałem wcześniej i nie miałem rezerwacji. Jak masz auto na LPG to też bez problemów znajdziesz stacje i to przy autostradach. Jak coś to pytaj, w miarę możliwości odpowiem. Ja byłem w miejscowości Sreser, a do Orebica jeździłem na zakupy większe :)


hmm dziwne bo jak ja jechalem rok temu tez przez austrie autostradami to nie placilem za zadne tunele. Kupilem winiete i smignalem :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 23.07.2009 13:17

No to nie wiem jak to zrobiłeś bo tam są bramki :) Mogłeś jechać od strony Wiednia i tam chyba nie ma, ale jak jedziesz od strony Niemiec to są 2 płatne tunele.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 13:19

freyu napisał(a):No to nie wiem jak to zrobiłeś bo tam są bramki :) Mogłeś jechać od strony Wiednia i tam chyba nie ma, ale jak jedziesz od strony Niemiec to są 2 płatne tunele.


a ile kosztuje przejazd przez nie ?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 23.07.2009 13:28

Jeden 4,5Eur w jedną stronę a drugi 7,5Eur w jedną stronę. W obie 24Eur. Niestety.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 14:00

to bede musial pomyslec czy mozna je jakos objechac.
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 23.07.2009 14:10

Hej Grax. Jadę 15.08 do Orebic ze Świnoujścia. Trasa Niemcy-Austria (nocleg koło Graz)-Słowenia ( autostrada, bo mam winietkę z odzysku :lol: )-na półwysep drogą lądową, Wracam 30.08, tak więc powinienem dać znać jak droga wyglądała. Rozumiem , że poza Słowenią Twoja droga wygląda podobnie.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 14:43

pawlos72 napisał(a):Hej Grax. Jadę 15.08 do Orebic ze Świnoujścia. Trasa Niemcy-Austria (nocleg koło Graz)-Słowenia ( autostrada, bo mam winietkę z odzysku :lol: )-na półwysep drogą lądową, Wracam 30.08, tak więc powinienem dać znać jak droga wyglądała. Rozumiem , że poza Słowenią Twoja droga wygląda podobnie.


wszystko podobnie, tyle ze bez noclegu :) my sie kimniemy na jakims parkingu z 4 godz i dalej w droge. Na miejscu bedziemy odpoczywac. Jest 2 kierowcow wiec spoko.
Nom bede czekal na wiesci. I jak z tymi tunelami w Austrii jest. Dzieki :)

P.s Ty bedziesz wrracal a ja bede wyruszac hehe :)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 23.07.2009 15:26

freyu napisał(a):Jeden 4,5Eur w jedną stronę a drugi 7,5Eur w jedną stronę. W obie 24Eur. Niestety.
grax napisał(a):to bede musial pomyslec czy mozna je jakos objechac.
Już ktoś pomyślał :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.07.2009 15:28

OO ale super :) dzieki.. bedzie kolejny pieniadz w kieszeni :) Bo jakby caly czas jechal autostrada z Nieniec do Austrii to bankowo bym musial jechac przez te tunele tak? A stosujac te dwa objazdy omine je.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 23.07.2009 15:39

zawodowiec napisał(a):
freyu napisał(a):Jeden 4,5Eur w jedną stronę a drugi 7,5Eur w jedną stronę. W obie 24Eur. Niestety.
grax napisał(a):to bede musial pomyslec czy mozna je jakos objechac.
Już ktoś pomyślał :)


Nie ma tam żadnych utrudnień? Bo jeśli nie to faktycznie parę Eur do przodu. Ja jakoś niedokładnie czytałem i nie wiedziałem o tym objeździe. Poza tym zależało mi na czasie bo ja byłem jedynym kierującym i po tak długiej jeździe to jak najszybciej chciałem odpocząć.
pawlos72
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlos72 » 23.07.2009 20:14

P.s Ty bedziesz wrracal a ja bede wyruszac hehe :)[/quote]


No to wtedy już będe Ci zazdrościc :?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 24.07.2009 00:31

freyu napisał(a):Nie ma tam żadnych utrudnień? Bo jeśli nie to faktycznie parę Eur do przodu. Ja jakoś niedokładnie czytałem i nie wiedziałem o tym objeździe. Poza tym zależało mi na czasie bo ja byłem jedynym kierującym i po tak długiej jeździe to jak najszybciej chciałem odpocząć.

Jak pisałem wcześniej, w lipcu 2008 na drugim objeździe było trochę wykopków, dużo mnie nie opóźniło, może teraz już skończyli. Tak czy siak się opylało. Jechałem sam z Holandii do Zagrzebia, też byłem zrąbany więc po prostu się kimnąłem 2 godzinki na stacji benzynowej przed objazdem drugiego tunelu.
A o objazdach nie ma co wiedzieć czy nie wiedzieć, wystarczy rzucić okiem na mapę to się same znajdą. Ech to pokolenie GPS-owe... ale ja to stara dupa jestem i jeszcze z papierowych map korzystam :)
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 24.07.2009 13:13

Witajcie

Ja mam w planach wyruszyć z Gdyni około 8.08. Nie wiem o której spokojnie wyruszyć aby dojechać na nocleg w okolicach Grazu (Oekotel).


Także obieram trasę przez Niemcy, Austrię, Słowenię (Lenart, Ptuj) a potem juz Zagrzeb, Pula.
Chętnie skorzystam z opcji objazdów tuneli, ale jeśli dużo kręcenia jest to może na spokojnie zabulę i przejadę. Się zobaczy :)

Freyu pytanie, ile czasu zajęła Tobie podróż ze Słupska do Grazu?

Moja trasa : Gdynia, Berlin (północny Berliner Ring), Regensburg, Passau, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj (poprzez ulicę Zagrebską do Trzec, aby ominąc rondo) Zagrzeb, Pula.

Grzeję czarnym Chryslerem Concorde 3.2 V6 z elpedżi :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone