Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 11.08.2009 22:07

damiangres napisał(a):Jak się przymierzasz na granicę Cro - Słoweńską w piątek wieczorem, to raczej pewne, że będziesz musiał na niej zakwitnąć. Nie wykluczone też wypuszczenie delikatnych korzonków ;) Sugerowałbym raczej wcześniejsze jej przekroczenie - o ile to możliwe oczywiście
pozdrawiam
--
damian
Panowie to już będzie 22.08!!!!! wiec bez paniki, także bedę 22.08 na granicy Chorwackiej.Się uda.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 12.08.2009 12:52

No to w takim razie wychodzi, że stawicie sie tam w sobotę. Jeszcze lepiej. Generalnie - jeśli tylko można - warto unikać weekendów. Wtedy można przeżyć na całej trasie prawdziwy horror.
pozdrawiam
--
damian
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 18.08.2009 14:55

Odswiezam temat.
Mam pytanie ktory wariant byscie wybrali ?

przez Niemcy->Austrie->Slowenie
czy Czechy->Austrie->Slowenie i cala Polske...

Pierwszy szybszy moim zdaniem ale wiecej km..ze 2000km wyjdzie mi.
drugi mniej ale przez Polske chyba strace czasu na te drogi i Czechy tez takie sobie.

Jak jechac?
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 18.08.2009 15:25

Witam grax

Jak już kilkakrotnie wcześniej pisałem na forum, zawsze jeżdżę przez
Niemcy-Austrię - Słowenię. Przejechałem tędy do Cro już 4krotnie.
Zawsze bez jakichkolwiek problemów! :D Polecam ją i Tobie, a co do
kilometrów to ja mam do granicy Chorwacji ok. 1250 .A Ty nie będziesz miał wiele więcej,bo jesteś prawie ''ziomal"/Kołobrzeg nie
tak daleko od Szczecina :wink: /
Pozdrawiam
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 18.08.2009 15:33

kleeberg napisał(a):Witam grax

Jak już kilkakrotnie wcześniej pisałem na forum, zawsze jeżdżę przez
Niemcy-Austrię - Słowenię. Przejechałem tędy do Cro już 4krotnie.
Zawsze bez jakichkolwiek problemów! :D Polecam ją i Tobie, a co do
kilometrów to ja mam do granicy Chorwacji ok. 1250 .A Ty nie będziesz miał wiele więcej,bo jesteś prawie ''ziomal"/Kołobrzeg nie
tak daleko od Szczecina :wink: /
Pozdrawiam


no ale do Orebic mam 2000km z Kolobrzegu przez ta droge co pisales.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 18.08.2009 18:26

no ale do Orebic mam 2000km z Kolobrzegu przez ta droge co pisales

Wybór trasy należy oczywiście do Ciebie,albo nadłożysz trochę
kilometrów jadąc autostradami w Niemczech i Austrii, albo będziesz
się "tłukł" na naszych i czeskich drogach.Oprócz kilometrów ,rozważ też
w jakim czasie pokonasz trasę.
Pozdrawiam
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 18.08.2009 18:45

heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 18.08.2009 19:11

grax napisał(a):heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D


I z tego też możesz się cieszyć, długa droga to i dużo wrażeń :D
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 18.08.2009 20:46

grax napisał(a):heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D

No chyba ja miałem dalej ze Słupska. Ale widzę że kolega się wciąż miota i miota w temacie i to już trwa długo. Weź ty chłopie wsiądź w końcu w auto i jedź :) No masakra normalnie. Ileż razy można pisać, że dla nas z północy jest lepiej przez Niemcy i dalej w dół jechać. Chyba że jesteś hard corem i lubisz polskie drogi oraz męczarnie na nich to śmiało wal przez nasz piękny kraj :) A tak w ogóle to ile dalej masz przez Niemcy? 50km? Proszę cię, nie ośmieszaj się, bo przy tej odległości to ta różnica ginie a i tak na paliwie zarobiony będziesz jak pojedziesz tą "dłuższą" trasą.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 18.08.2009 21:49

freyu napisał(a):
grax napisał(a):heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D

No chyba ja miałem dalej ze Słupska. Ale widzę że kolega się wciąż miota i miota w temacie i to już trwa długo. Weź ty chłopie wsiądź w końcu w auto i jedź :) No masakra normalnie. Ileż razy można pisać, że dla nas z północy jest lepiej przez Niemcy i dalej w dół jechać. Chyba że jesteś hard corem i lubisz polskie drogi oraz męczarnie na nich to śmiało wal przez nasz piękny kraj :) A tak w ogóle to ile dalej masz przez Niemcy? 50km? Proszę cię, nie ośmieszaj się, bo przy tej odległości to ta różnica ginie a i tak na paliwie zarobiony będziesz jak pojedziesz tą "dłuższą" trasą.


nie tak 50km tylko z 250 wiecej...ale pojade jednak przez Niemcy i tak..nadrobi sie czasem i bedzie mniej meczace.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 18.08.2009 22:06

grax napisał(a):
freyu napisał(a):
grax napisał(a):heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D

No chyba ja miałem dalej ze Słupska. Ale widzę że kolega się wciąż miota i miota w temacie i to już trwa długo. Weź ty chłopie wsiądź w końcu w auto i jedź :) No masakra normalnie. Ileż razy można pisać, że dla nas z północy jest lepiej przez Niemcy i dalej w dół jechać. Chyba że jesteś hard corem i lubisz polskie drogi oraz męczarnie na nich to śmiało wal przez nasz piękny kraj :) A tak w ogóle to ile dalej masz przez Niemcy? 50km? Proszę cię, nie ośmieszaj się, bo przy tej odległości to ta różnica ginie a i tak na paliwie zarobiony będziesz jak pojedziesz tą "dłuższą" trasą.


nie tak 50km tylko z 250 wiecej...ale pojade jednak przez Niemcy i tak..nadrobi sie czasem i bedzie mniej meczace.


250??? to którędy Ty jedziesz? Pod granicę holenderską czy jak? Dziwne bo jak wbijam trasę w googlach to mi pokazuje proponuje przez GE i przez CZ i nawet ta druga wychodzi dłuższa. Chyba że coś nie doczytałem i masz zamiar omijać wszystkie płatne drogi i tunele. Bo inaczej to ja nie wiem jak ci 250 km wychodzi różnicy?
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 19.08.2009 07:54

freyu napisał(a):
grax napisał(a):
freyu napisał(a):
grax napisał(a):heh spoko :) ale chyba mam najdalej ze wszystkich forumowiczow z PL do Orebic :D

No chyba ja miałem dalej ze Słupska. Ale widzę że kolega się wciąż miota i miota w temacie i to już trwa długo. Weź ty chłopie wsiądź w końcu w auto i jedź :) No masakra normalnie. Ileż razy można pisać, że dla nas z północy jest lepiej przez Niemcy i dalej w dół jechać. Chyba że jesteś hard corem i lubisz polskie drogi oraz męczarnie na nich to śmiało wal przez nasz piękny kraj :) A tak w ogóle to ile dalej masz przez Niemcy? 50km? Proszę cię, nie ośmieszaj się, bo przy tej odległości to ta różnica ginie a i tak na paliwie zarobiony będziesz jak pojedziesz tą "dłuższą" trasą.


nie tak 50km tylko z 250 wiecej...ale pojade jednak przez Niemcy i tak..nadrobi sie czasem i bedzie mniej meczace.


250??? to którędy Ty jedziesz? Pod granicę holenderską czy jak? Dziwne bo jak wbijam trasę w googlach to mi pokazuje proponuje przez GE i przez CZ i nawet ta druga wychodzi dłuższa. Chyba że coś nie doczytałem i masz zamiar omijać wszystkie płatne drogi i tunele. Bo inaczej to ja nie wiem jak ci 250 km wychodzi różnicy?


Szybka: http://ta.gg/39e

1987km

Krotka: http://ta.gg/39f

1539km

i co ? :) jest roznica.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 19.08.2009 08:04

Po pierwsze to nie 1539 a 1746km w krótszym przypadku i wtedy jest faktycznie ok 250 km mniej. Po drugie owszem można, ale strasznie przekombinowana ta twoja wersja...przez Wiedeń....powodzenia życzę, sczeźniesz w korkach. No wybór oczywiście twój. A patrzałeś jak kosztowo obie trasy? Tylko nie podawaj tych danych z Via bo one nie są do końca prawdziwe. Policz winiety, tunele i paliwo i zobacz co cię taniej wyniesie.
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 19.08.2009 08:58

kleeberg napisał(a):
Biggi napisał(a):Dzięki za info...
wiec chyba pozostane przy trasie przez D. :)

Mam nadzieję ze sie uda :)

Witam
Jedż spokojnie,bez obaw.Trasa sprawdzona ,jechałem tamtędy
już 4 razy.Kołbaskowo-Berlin/ring w kierunku Hamburga/Potsdam,-
Regensburg-Passau-Graz-objazd Mariboru/Mureck-Lenart-Ptuj/-Macelj.
Powodzenia i szerokiej drogi.
Pozdrawiam


Zastosowałem ww trasę raz i jakoś do niej nie mam przekonania, cholerne korki. Teraz jeżdżę przez Niemcy jak wyżej ale już Austria to kierunek na Karawanken tunel i nocleg w Ljubljanie. Z pod mojego domu to ok. 1200 km więc przy wyjeździe o 5 rano jestem w hotelu w Ljubljanie na 18-19. Przez Niemcy trochę gonię tak 150-160 a później to zgodnie z przepisami.
Koszty niestety wyższe niż trasa ww i to boli.
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 19.08.2009 09:24

Postanowilem ze pojade ta przez Niemcy. 2000km ale i tak czasowo bedzie lepiej..po drodze przespie sie z 4 godz w aucie. Noclegu nie zamierzam brac nigdzie :) jade na 2 kierowcow wiec damy rade bez problemu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone