Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FruTisS
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) FruTisS » 06.08.2009 17:00

My jedziemy już jutro po południu - też dziękuje za info. Miałem dylemat czy jechać A9 czy A13 ..teraz już wiem - choć słyszałem że to "gorsza" droga .
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 07.08.2009 06:48

Biggi napisał(a):Dzięki za info.....Ja ruszam w sobotę raniutko i info jest dla totalnie na czasie.
Mam nadzieję tylko, że teraz A13 się nie zakorkuje :D


W sobotę, to bardzo możliwe, że będzie tłoczno. Nie wiem jak planujesz jechać na raz całą trasę czy z odpoczynkiem. My jedziemy z odpoczynkiem w Czechach, w końcu to urlop.
Porter11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Porter11 » 07.08.2009 08:12

Witam. Ja wyjeżdżam 09.08 z Gorzowa Wlkp. Wszyscy piszecie o objeździe Maribor - Lenart - Ptuj i o jakimś rondzie. Z tego co wiem to mam zjechać jeszcze w Austri z autostrady gdzieś za Grazem zjazdem chyba nr 228. później mamjechać do miejscowości Maribor i tak dalej. Czyli jak po kolei po zjeździe z autostrady będę wpisywał sobie w nawigację te trzy wymienione miejscowości to powinno być dobrze ??? Tylko co z tym rondem z tego co czytałem na tym forum to jest włąśnie przed Mariborem i mam przez nie przejechać Tak jest to opisane tu:https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19656 Podpowiedzcie mi bo mam stresa a wyjazd już za dwa dni.
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 07.08.2009 09:20

No ja ruszam w sobotę rano więc w D będę już w dzień jechał. Nocleg w Oekotel w Grazu..Czyli pewnie będzie tłoczno w D na A9, jadę to A13.

Porter11: z Grazu jedziesz na Mureck, potem Lenart, Ptuj ( w tej miejscowości ulicą Zagrebskska Cesta aż do wylotu na główne drogi w pobliżu miejscowości Trzec) Gornji Macelji, Zagrzeb.
Można oczywiście inaczej :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 07.08.2009 09:44

Żadnych rond. Normalnie Mureck-Lenart-Ptuj i spokojnie dojedziesz. Kieruj się w tych miejscowościach na Zagrzeb to trafisz.
Porter11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Porter11 » 07.08.2009 12:04

Próbowałem sobie wytyczyć tą trasę Mureck-Lenart-Ptuj na ViaMichelin ale zawsze mi gdzieś zachaczy o kawałek autostrady Ale skoro będą drogowskazy na Zagreb to może faktycznie dam radę Troche mnie to przeraża To mój pierwszy taki wyjazd i niechciałbym się gdzieś "władować"
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 07.08.2009 12:13

My ze Szczecina ruszamy 19 sierpnia rano. Trasa Niemcy, Austria, Słowenia (z objazdem płatnego odcinka), Cro i do Sukosanu. Planujemy na dwa dni, z noclegiem gdzieś w Austrii, ale to jeszcze nie zdecydowane (nocleg). Jak ktoś chce się przyłaczyć - zapraszamy. I tak jadą już dwa samochody i cztery motocykle :) więc jeden - dwa w tą, czy w tą nie robi różnicy :)
pozdrawiam
--
damian
Porter11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Porter11 » 07.08.2009 12:14

czy ma to wyglądać mniej więcej tak??? http://maps.google.pl/maps/mm?hl=pl&ie= ... 15398&z=13
Czy nie biegnie to przez jakąś płatną drogę ???
Porter11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Porter11 » 07.08.2009 12:16

nie wiem co się dzieje Znowu mi link nie wyszedł. Nie wiem czemu nie pokazuje trasy
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 07.08.2009 13:16

Porter11 napisał(a):Próbowałem sobie wytyczyć tą trasę Mureck-Lenart-Ptuj na ViaMichelin ale zawsze mi gdzieś zachaczy o kawałek autostrady Ale skoro będą drogowskazy na Zagreb to może faktycznie dam radę Troche mnie to przeraża To mój pierwszy taki wyjazd i niechciałbym się gdzieś "władować"

Ja też pierwszy raz jechałem. Spokojnie dasz radę. Patrz tylko na drogowskazy i już. Ja to nawet navi wyłączyłem bo mi głupoty gadała. O autostradę to ci nie zahacza bo jej jest może z 10 km :) A później to ta droga za Ptuj jest równoległa do planowanej autostrady i może dlatego tak to widać na mapie.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 10.08.2009 07:22

Zobacz sobie, w jednym z tematów, jest doskonała rozpiska jak jechać. Łącznie z mapami. Ja będę jechał właśnie wg tego schematu. Temat miał w nazwie coś z objazdem i Słowenią. Bardzo dużo postów, ale przy końcu dyskusji pojawia się właśnie rozpisane czarno na białym, jak jechać.
pozdrawiam
--
damian
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 10.08.2009 07:30

Porter11 napisał(a):Próbowałem sobie wytyczyć tą trasę Mureck-Lenart-Ptuj na ViaMichelin ale zawsze mi gdzieś zachaczy o kawałek autostrady Ale skoro będą drogowskazy na Zagreb to może faktycznie dam radę Troche mnie to przeraża To mój pierwszy taki wyjazd i niechciałbym się gdzieś "władować"


tutaj:

forum/viewtopic.php?t=19656&postdays=0&postorder=asc&start=945

trzeci post od gory. Jedziesz zgodnie z kolorem nieb-czerwonym na mapie i bez problemu przejedziesz.
Biggi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biggi » 11.08.2009 18:56

Ja tylko dodam, że siedzę sobię w Premanturze i jestem jak najbardziej zadowolony. Zwiedziłem sobie okolice (Pula, Rovinj) dziś poleżałem na plaży.

Jutro sobie skocze na Kamenjak i znów się z żonką pobyczę :)
Trasa spoko, tak jak wszyscy piszą, objazd Mureck Lenart Ptuj bardzo przyzowity a potem juz z górki :)

Teraz sie zastanawiam jak wracać. czy przez Czechy czy taką sama trasą. Tylko musiałbym znależć jakis nocleg w D bo w Grazu to za wczesnie.

Pozdrav, idę popływać :)
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 11.08.2009 19:16

Biggi napisał(a):Ja tylko dodam, że siedzę sobię w Premanturze i jestem jak najbardziej zadowolony. Zwiedziłem sobie okolice (Pula, Rovinj) dziś poleżałem na plaży.

Jutro sobie skocze na Kamenjak i znów się z żonką pobyczę :)
Trasa spoko, tak jak wszyscy piszą, objazd Mureck Lenart Ptuj bardzo przyzowity a potem juz z górki :)

Teraz sie zastanawiam jak wracać. czy przez Czechy czy taką sama trasą. Tylko musiałbym znależć jakis nocleg w D bo w Grazu to za wczesnie.

Pozdrav, idę popływać :)


Trasa spoko, to dobrze, są tacy, co piszą, że nie. Jak na granicy, czy długo czekałeś na odprawę, bo straszą, że trzeba trochę odstać? Ja chce jechać tak żeby być na granicy Słoweńsko Chorwackiej w piątek 21.08 wieczorem mam nadzieje, że nie będziemy tam kwitli.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 11.08.2009 21:24

Jak się przymierzasz na granicę Cro - Słoweńską w piątek wieczorem, to raczej pewne, że będziesz musiał na niej zakwitnąć. Nie wykluczone też wypuszczenie delikatnych korzonków ;) Sugerowałbym raczej wcześniejsze jej przekroczenie - o ile to możliwe oczywiście
pozdrawiam
--
damian
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
31.08 Kołobrzeg->Niemcy->Austria->Słowenia-Orebic - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone