Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

3-20.IX.2010 - Plitvice, Tribunj, Brela i cudny Hvar :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 01.08.2013 12:18

Tak pięknie jest na Hvarze...
P9133462.jpg

P9133472.JPG


Po drodze, nie spiesząc się, bo chcemy obejrzeć wyspę, zbaczamy na południową stronę Hvaru, do Zavali, gdzie - wedle informacji znalezionych na forum cro.pl :) - można natknąć się na puste rajskie plaże. Prowadzi tam tylko jedna droga, przez słynny tunel Pitve, dosłownie wydłubany w skale (1400 metrów długości, 2.7 wysokości, 2.3 szerokości). Niezłe wrażenia!

P9133490.JPG
Tunelik :)

P9133493.JPG


Rajskie plaże zapewne w okolicach Zavali są, ale niewiele ponadto - w całej miejscowości odnajdujemy może ze dwie knajpy, maleńki porcik, kilka kwater - toteż nie zabawiamy tam długo. Jednak za pusto jak dla nas. Ale miło zobaczyć miejsce, które obwołujemy prawdziwym końcem świata :)

P9133479.JPG
Koniec świata w Zavali :)


Jelsa - gdzie zamierzaliśmy szukać kwatery - jakoś nie przypada nam do gustu; Vrboska - druga opcja na nocleg - również niespecjalnie (znowu zbyt pusto i spokojnie), więc z kolejnych dwóch alternatyw: Stari Grad lub Hvar – miasto, mój mąż wybiera tę drugą (do Stari Gradu nie docieramy). I jest to strzał w dziesiątkę...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.08.2013 14:51

Vesna napisał(a):
Rajskie plaże zapewne w okolicach Zavali są, ale niewiele ponadto - w całej miejscowości odnajdujemy może ze dwie knajpy, maleńki porcik, kilka kwater - toteż nie zabawiamy tam długo. Jednak za pusto jak dla nas. Ale miło zobaczyć miejsce, które obwołujemy prawdziwym końcem świata :)



trochę mnie dziwi, że wybraliście wyspę Hvar... skoro lubicie tłoczno a nie spokojnie i cicho :lol: :lol:

Pozdrawiam :papa:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 01.08.2013 15:25

Bo to był nasz pierwszy raz w Cro i wtedy jakoś słabo wyobrażałam sobie to "spokojnie i cicho" ;)
Nie myślałam że będzie aż tak... :)
Poza tym Hvar z Waszych opisów zachwycił mnie - jako wyspa do zobaczenia - a co do kwatery, to jak zwykle wyszliśmy z założenia, że na pewno znajdziemy coś dogodnego... no i zresztą tak się stało :)

Zresztą "lubimy tłoczno" to trochę za dużo powiedziane... lubimy mieć plażę tylko dla siebie (kto nie lubi?!), ale jednocześnie niedaleko do cywilizacji :)

Cd. jutro.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 01.08.2013 16:50

oczywiście na Hvarze dla każdego coś miłego... :D :papa:
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 02.08.2013 10:57

W Hvarze - z taką lekką nieśmiałością ;) bo nie bardzo wiemy w którą stronę się zwrócić... - zajeżdżamy do centrum... gdzie od razu zatrzymuje nas sympatyczna pani Marija - i znowu nie musimy wysiadać z samochodu :) To ona wsiada do środka i kieruje nas do swoich kwater (dogadujemy się na 200 kun za dobę).

Plaża przy naszej willi Fio znajduje się w zupełnie nieoczekiwanym miejscu - po drugiej stronie miasta; jednocześnie dość blisko centrum. Gdybyśmy nie zostali "złapani", pewnie nigdy byśmy tam nie dotarli... Od morza dzieli nas jakieś 200 metrów w dół... a plaża jest przecudna! I prawie całkiem pusta (czego nie widać może na zdjęciach – aż się zdziwiłam jak na nie spojrzałam, bo pamiętam mało ludzi), za to z leżakami po 25 kun za sztukę za dzień - korzystamy z nich przez cały pobyt na wyspie. Jak szaleć, to szaleć. Pod nosem mamy również dwie konoby, więc gdy zgłodniejemy, nie musimy nigdzie się ruszać. Super! W jednej z nich jest nawet menu po polsku. Cokolwiek zabawne ;)

P9133509.JPG
Nasza plaża z góry.

P9133510.JPG
Wysepka Pokonji Dol.

P9133514.jpg
Plaża... a na wzgórzu, pierwszy dom po lewej, nasze lokum :)

P9143552.JPG
...i plaża... Po prawej stronie widać drogę prowadzącą do Hvaru brzegiem morza. Jest tam też parking.


Z kwatery do miasta dojść można na dwa sposoby - albo prościutko w dół, w przeciwną stronę niż plaża; albo naokoło, brzegiem morza, i wtedy jest to dłuższy spacerek (półtora kilometra, może dwa). Miejscówka jest po prostu IDEALNA jak dla nas. Gdyby ktoś mógł mi polecić podobne miejsce gdzieś w Kvarnerze albo w Płn. Dalmcji, to byłabym wdzięczna ;)

P9143565.JPG
Rezydent jednej z konob, diabeł tasmański :D


A jutro będzie o urokliwym i klimatycznym miasteczku Hvar :)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 03.08.2013 21:46

Hvar, który zwiedzamy popołudniami i wieczorami, to przepiękne i pełne uroku miasteczko. Bardzo internacjonalne - tzn. o ile wcześniej spotykaliśmy w Chorwacji głównie turystów polskich, czeskich i niemieckich, o tyle na Hvarze oprócz wyżej wymienionych jest też mnóstwo Anglików, Francuzów, Włochów, Holendrów, Szwedów i innych... czasami gdy słyszę jakiś język, to nawet nie potrafię go zidentyfikować.

Hvar ma prześliczną starówkę. Ma budyneczki jak... ze średniowiecznej bajki ;) Piękny port. Niektóre jachty i motorówki w nim cumujące oglądaliśmy z rozdziawionymi buziami ;) Ma twierdzę na wzgórzu, a ze wzgórza rozpościera się cudowny widok na miasteczko i sąsiadujące z nim Wyspy Piekielne. Oglądaliśmy stamtąd zachód słońca – wrażenia niepowtarzalne.

P9153626.JPG
Widok na miasto, w oddali Wyspy Piekielne.

P9153635.JPG

P9153643.JPG


Są nastrojowe knajpki, sklepiki, stragany z różnościami, m. in. z lawendą sprzedawaną w małych woreczkach... której zapach roznosi się wokół :) Oj, brak mi słów na opisanie tego wszystkiego... zwłaszcza że minęło już trochę czasu... ale moim zdaniem Hvar po prostu trzeba zobaczyć! Właściwie w porównaniu z niektórymi Cromaniakami niewiele widziałam w Chorwacji... jednak Hvar i okolice to dla mnie w tej chwili nr 1 :) Oczywiście trudno porównywać te miejsca, w których byliśmy, ponieważ każde było inne... ale Hvar był... no idealny, idealny po prostu :)

Zdjęcia są robione po tzw. ćmoku, ponieważ włóczyliśmy się głównie wieczorami.

P9143580.JPG
Hvarski port.

P9143582.JPG

P9143585.JPG

P9143586.jpg
Twierdza...

P9143593.JPG


Na Hvarze jest tak przyjemnie, że zostajemy tam o jeden dzień dłużej niż to było w planach - kosztem Wiednia w drodze powrotnej. Z wyspy wracamy promem, ale tym razem przez Split - dwie godziny na wodzie. Później przemierzamy około 900 kilometrów do Wiednia, a z Wiednia następnego dnia udajemy się do Warszawy.

Mam nadzieję że nie zanudziłam, dziękuję za uwagę :)
A nawet jak przynudzałam, to może komuś kiedyś przyda się do czegoś ta relacja.

(PS. Dokumenty i ubezpieczenie samochodu spokojnie leżą sobie na stole w kuchni w naszym osobistym mieszkaniu. Przejechaliśmy bez nich około 3200 kilometrów.)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 03.08.2013 22:28

dzięki za super relację... może jeszcze jakiś bonus z paru fotek :lol: :lol: ???
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 08.08.2013 17:07

Witaj . Wielkie dzieki za zdjecie plazy wlasnie w wrzesniu mam zamiar pojechac na hvar do miasta hvar malo kto poleca to miejsce na pobyt staly a twoja relacja utwierdza mnie w przekonaniu ze warto :D :D :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 08.08.2013 17:12

Jeszcze jedno pytanie czy bylas Vesna w willi fio bo spodobala mi sie tylko nie wiem jak stoi w tym roku cenowo , troche luksusowo ale moze poszukam czegos obok . Dzieki jeszcze raz za twoja relacje z nieba mi spadlas bo o tamta lokalizacje mi chodzilo. Pozdrawiam :papa: :papa: :papa:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 08.08.2013 18:25

Vesna, poproszę o namiar na kwaterę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 19.08.2013 13:46

agnes128 napisał(a):Dzieki jeszcze raz za twoja relacje z nieba mi spadlas

Miło mi :mrgreen:
Cieszę się że mogłam się przydać :)
Byliśmy właśnie w Villi Fio... :) Bardzo miła właścicielka i warunki super.

Co do dodatkowych fotek - może jeszcze jakieś dorzucę, acz nie obiecuję ;)
(Mam je w innym kompie niż ten z którego tutaj się loguję.)

Artur_Kolnica, mam nadzieję że nie za późno, ale dawno się nie logowałam. Chodzi Ci o tę kwaterę na Hvarze? No to jak wyżej, Villa Fio, znajdziesz w google, to chyba nie jest reklama :roll:
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 20.08.2013 13:36

Witaj Vesna . Ponoc w wrzesniu w miescie Hvar jeszcze cos sie dzieje dlatego wybralam je na pobyt . Jeszcze mala prosba o polecenie dobrej knajpki I w miare nie drogiej . Pozdrawiam
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.08.2013 14:19

Super relacja Vesna...zatem Hvar będzie za rok,jeśli jest ideałem,a lawenda to coś co kocham :) W czerwcu będzie nadmiar zapachu lawendowego:)
Vesna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vesna » 29.08.2013 11:41

agnes128 napisał(a):prosba o polecenie dobrej knajpki I w miare nie drogiej

Tutaj niestety nie pomogę - jedliśmy głównie w konobach na naszej plaży.
Ale w samym mieście knajpek jest mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie :)
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 29.08.2013 14:11

Dzieki Vesna a te konoby na plazy byly ok I w miare cenowo bo na forum ktos napisal ze jedna galka kosztowala 12 kun w Hvarze to troche mnie to zbilo z tropu to najdrozsze lody wcalej Chorwacji 8O 8O 8O .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
3-20.IX.2010 - Plitvice, Tribunj, Brela i cudny Hvar :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone