Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

20-30 letnimi autami po Bałkanach, Honda, Lexus...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
irreversible
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) irreversible » 23.07.2015 07:41

dj-napster jestem pod wrażeniem podejścia do auta i super relacji z wyjazdu. Oby jak najwięcej takich pasjonatów motoryzacji :) Podejrzewam, że najlepiej to auto sprawdzało się na chorwackich zakrętach :D

Powiedz proszę ile wywaliłeś na paliwo przy takim potworze + takiej trasie? Też mamy pewne cacko w garażu ale podobna wyprawa doprowadziłaby nas do bankructwa.
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 23.07.2015 10:03

Venom555 napisał(a):Relacja wymiata - oryginalna :-)

Mam pytanko - gdzie jest zlokalizowany / jak sie jedzie na Svety Jure ?

Poz


wyjeżdżasz z Makarskiej w stronę Dubrownika i zaraz za miastem skręcasz w lewo kierując się na Vgorac, będzie tablica i gościu co kasuje za wjazd.


gertstary1 napisał(a): A czemu napisalem sąsiada? bo jechaliśmy z Piły,tu w okolicach mieszkam,pozdrawiam i życze goracego wypoczynku

coś nie kojarzę tablic FGW w naszych rejonach, w Pile i okolicach jest PP :) ja mam PZL bo mieszkam 25km od Piły, kierunek na Chojnice.
Caravelle robi robote! starsza od mojej o 2 lata no ale to bus stworzony do kręcenia kilometrów, niektórzy jeszcze teraz używają ich w swoich firmach do przewozu osób za granicę.
Na pewno jak bywasz w Pile to spotkasz kiedyś czarną Prelude, jest tylko jedna taka na rejonie więc to będę ja :wink:

irreversible napisał(a): Podejrzewam, że najlepiej to auto sprawdzało się na chorwackich zakrętach :D

Powiedz proszę ile wywaliłeś na paliwo przy takim potworze + takiej trasie? Też mamy pewne cacko w garażu ale podobna wyprawa doprowadziłaby nas do bankructwa.


Na zakrętach bardzo dobrze sie sprawuje na nowym zawieszeniu, na razie poznaje ją bo amortyzatory zamontowałem przed wyjazdem, jest dużo opcji ustawienia charakterystyki pracy, ja mam ustawione żeby było obniżone ale w miarę komfortowo.
Spalanie na trasie przy140km/h +-10km/h + jakieś miasta po drodze, światła itp = 8.5L/100km
przy tej pojemności i mocy jest to fajny wynik.

Ural napisał(a):W przyszłym roku jadę razem z Tobą swoim 11 letnim autem. Jak się będzie psuło to mi dopomożesz. :wink: :papa: :hut:


co tam się ma zepsuć, przecież to młode auto :mrgreen:
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2015 11:32

Kolego,okolice Chodziezy :) rejestracja na zameldowanie stare była :) z ranczo mam do Złotowa 48km
jeszcze jedna focia z busikiem ,kto zgadnie gdzie to? :D
Fajna relacja,z autkiem prawie w roli głównej,tak jak lubie....może i ja sie skusze i napisze
Załączniki:
IMG_1148.JPG
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 23.07.2015 13:57

gertstary1 napisał(a):.... jeszcze jedna focia z busikiem ,kto zgadnie gdzie to? ...

miejsce podobne do plaży Divna ? :D
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2015 14:29

BRAVO Emtomek to Divna :) jeszcze raz zycze gorącego wypoczynku i do zobaczenia w Pile :)
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 23.07.2015 15:23

w Chorwacji jest tyle fajnych górek i widoków że nie ogarniam tego jeszcze :)
żeby wszystko zobaczyć potrzeba kilku lat jeżdżenia, ale jak na pierwszy raz jestem zadowolony

w podróż poślubną chyba znowu się tutaj wybiorę, ale bardziej hardkorowym wozem ;)
darkeldo
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkeldo » 23.07.2015 15:27

Bardzo fajna relacja:-) lecz muszę przyznać, że autko oraz Twoja pasja są jeszcze lepsze. Sam wybieram się niedlugo moim Cougarem z 99r i jestem pełen obaw. Tak delikatnie odbiegając od tematu, powiedz mi w co wuposażyć soę na podróż? Chodzi mi o komponenty do ew.naprawy samochodu.
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 23.07.2015 15:57

darkeldo napisał(a): Tak delikatnie odbiegając od tematu, powiedz mi w co wuposażyć soę na podróż? Chodzi mi o komponenty do ew.naprawy samochodu.


Na pewno w assistance, najczęściej w starym samochodzie benzynowym może paść:

- alternator
- cewka
- aparat zapłonowy
- inne rzeczy w zależności od danego modelu, trzeba czytać forum swojego modelu wtedy wiadomo.
Może być wszystko ok a wyjedziesz w ciężką trasę i się akurat panewka na wale obróci :) nigdy nie wiadomo co Cie czeka. Najlepiej dbać o auto wtedy wiesz co może się zepsuć, ale i to nie daje pewności bo nawet dobry mechanik nie jest w stanie przewidzieć czy coś się zepsuje w trasie. Tak jak u mnie wężyk sobie pękł a wyglądało że wszystko ok. Powodem było tyranie auta pod górę na 1-2 biegu, pewnie na zwykłej drodze nic by się nie działo :wink:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 24.07.2015 09:51

Dosiadam się aby śledzić wasze dalsze losy :)
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 27.07.2015 18:09

Niecałe dwa tygodnie minęły bardzo szybko, czas do domu :( piękne wspomnienia pozostaną na całe życie,
pierwszy w życiu wyjazd na zagraniczny urlop, było super! pomimo że budżet został sporo przekroczony.
Jak widać było po zdjęciach nie spędziliśmy całego urlopu na plaży pod wpływem chmielu :wink: , bardziej od opalania lubię podziwiać widoki i przeżywać przygody, ale żeby tutaj poszaleć trzeba by mieć na 2 osoby z 15 tyś pln :oczko_usmiech:

Przedostatni dzień przywitał nas poranną burzą w Makarskiej, jednak po południu wyszło słońce i znowu plaża :) wieczorem na niebie były już chmury ale temperatura powietrza tak przyjemna że można bez koszulki chodzić
Obrazek

i niestety nadszedł czas...
tankujemy furmanke o 6:00 w Makarskiej i odjazd do PL!
Obrazek

chorwacka autostrada piękna i niezatłoczona, tym razem tempomat i jedziemy, jedziemy jedziemy....
Obrazek

myślę sobie niedziela to będzie lepiej się jechało i nie będzie korków, aż tu nagle bramki przed Zagrzebiem i 1.5 godziny czekania w korku do bramki, na szczęście klimatronik i muzyczka umiliły czas podczas stania w upale
Obrazek

za Zagrzebiem tankujemy i próbujemy znaleźć restauracje z normalnym obiadem a nie tylko z kanapkami, "no dobra zjemy coś w Słowenii albo innym kraju"
Obrazek

Słowenia wita!
Obrazek

jednak poddenerwowany gęstością ruchu w Słowenii jadę dalej, jak tylko wjechałem do Austrii poczułem polski klimat. Nie lubię jazdy w deszczu, nie dość że gnoi mi w auto to jeszcze robi się niebezpiecznie na drodze
Obrazek



Zatrzymaliśmy się na przydrożnej stacji paliw w celu zakupienia jakiegoś ciepłego posiłku ale były same kanapki. Chciałem już kupić sobie bułkę ale jak przeliczyłem że zjem dwie i moja dziewczyna jedna to zapłacę za to 65 zł 8O jakieś jaja myślę sobie.
Przed wyjazdem nie wiedziałem że Austria ma jeszcze raz takie ceny za jedzenie co Chorwacja 8O
Po przejechaniu mega wioski o nazwie Wiedeń (oni nie mają obwodnicy?), zatrzymujemy sie w przydrożnej restauracji i kupujemy obiad po Polsku!
za takie coś zapłaciłem po przeliczeniu 60 zł :mrgreen:
Obrazek

ketchup w takich saszetkach u nas dają za darmo a tam prawie 3 zł 8O , zdziwiły mnie te ich ceny, jak bym jeszcze wziął picie i deser to bym zabulił za wszystko ponad 100pln na osobę, u nas w PL jest jednak tanio :wink:
Obrazek

po posileniu się jedziemy dalej, myślę sobie już niedaleko do PL, jednak droga powrotna przez Austrię i Czechy była bardzo nieprzyjemna, tłoczno, dużo patroli, korki na granicy

i wreszcie jesteśmy u siebie!
Obrazek

na noc zatrzymujemy się tutaj
Obrazek

jest to pamiętne miasto, w zeszłym roku tutaj urlopowaliśmy i było super!
idziemy więc w miasto i za normalne pieniądze bierzemy winko i spaghetti, jest tego tyle na talerzu ile powinno być, najadłem się pierwszy raz bo porcjowanie obiadów w Makarskiej to była jakaś kpina :) dziecko się naje ale nie facet
i coś na dobre samopoczucie :)
Obrazek


następnego dnia męczyłem sie prawie 7 godzin żeby dojechać w moje rejony, tłok na drodze, Policja i zamulacze typu znak 70km/h a on jedzie 50km/h
ale wreszcie dojechaliśmy!
Obrazek

W Pile wpadamy do Bistro na obiadek w dobrej cenie, po tej Chorwacji poczułem się prawie jak w domu :) wreszcie normalne jedzenie w normalnej cenie i nie porcja dziecięca. Następnym razem będziemy bardziej przygotowani bo już wiemy co i jak.


I Love Croatia!!! jeszcze tutaj wrócimy ! :papa: :hut:
Użytkownik usunięty
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 18:31

To nie jest coś, tylko słynny sznycel po wiedeńsku :roll:

Wybrałeś Rosenbergera, więc zapłaciłeś 15 euro, w gospodzie po zjechaniu z autostrady kosztuje 10 :D

Jak Wiedeń jest wioską, to strach pomyśleć, czym jest Piła 8)
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 27.07.2015 18:43

Piła ma drogi w lepszym stanie i obwodnicę :)
Użytkownik usunięty
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2015 18:44

Zabiłeś mnie śmiechem :D :D :D :D :D :D :D
SGJ
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 29.12.2014
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) SGJ » 27.07.2015 22:41

Świetna fotorelacja, piękny samochód. Dzięki !
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 15.12.2015 22:06

Tu kolego mój mąż przesyła ci gratulacje "fajnie docykane autko" - mówi (cokolwiek to znaczy :wink: )

My też kochamy auta z duszą...
Poznaj naszego Ventyla rocznik 1992 :D
Obrazek :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
20-30 letnimi autami po Bałkanach, Honda, Lexus... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone