Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

20-30 letnimi autami po Bałkanach, Honda, Lexus...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.07.2015 20:29

dj-napster napisał(a):Honda Prelude IV 1993 rok

lubię sportówki w starych budach jak Twoja,
mz czasem lepsze od nowych (jak np Impreza WRX)
dj-napster napisał(a):pokażę kilka zdjęć z przygotowań, które już zamieściłem wcześniej w innym temacie

z zewnątrz widzimy, że poskładana, a interior jakiś specjalny czy standardowy
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 19.07.2015 11:27

te kiero napisał(a):z zewnątrz widzimy, że poskładana, a interior jakiś specjalny czy standardowy


wnętrze jest maksymalnie doposażone i jeszcze nie skończone, celem było zamontowanie wszystkiego co było dostępne w tym modelu na rynek japoński i USA (bo tam mieli najwięcej bajerów).
Niektórych drobiazgów szukałem dzień w dzień przez dwa lata, np licznik który jest mega rarytasem, podświetlany prawdziwymi świetlówkami, podświetlana wskazówka, przyciemniona szybka, cyfrowe liczniki przebiegu i skala do 240km/h. Dla jasności cen różnych zabawek koszt np takiego licznika wynosi prawie tyle co najniższa krajowa w PL :mrgreen: no ale hobby to taka choroba nie uleczalna :mrgreen:

Przykładowe zmiany na oryginalnych częściach:
- klimatronik z wersji japońskiej
- licznik digital EDM VTEC
- skórzane wnętrze
- elektrycznie sterowany fotel pasażera
- elektryczne składanie lusterek
- podgrzewanie lusterek
- głośnik DSP JDM na desce
- Air Refiner (oczyszczacz powietrza)
- radio i cały system przełożony z Accorda 6 gen ES
- map light (lampki do czytania map w suficie)
- doświetlanie w drzwiach
- doświetlanie podłogi
- tunel przedni z podłokietnikiem i schowkiem + przespawany ręczny na prawą stronę
- tylne dzielenie siedzisk USDM
- podajniki pasów
- poluźniacze pasów
- podgrzewanie foteli z regulacją od Hondy Legend
- sterowanie wysokością świecenie lamp
- przełącznik wysuwania anteny tylko do połowy
- podświetlany przycisk szyby kierowcy
- kontrolka zapalonych świateł
- podświetlany sterownik składania lusterek
- panel pod radiem na dodatkowe przyciski z Accorda 6gen USDM
- dodatkowe przyciski w panelu tweetera zrobione na wzór oem
- domykanie szyb (nie oryginalne)
- bagażnik otwierany z pilota (nie oryginalne)
- i pewnie coś jeszcze

+ sporo rzeczy które miałem juz fabrycznie jako nie spotykane w biednych wersjach, np:
- airbag dla pasażera
- kontrolka pasów + sygnał niezapiętego pasa
- subwoofer z tyłu między siedziskami z własnym wzmacniaczem
- sygnał nie wyłączonych świateł
- sygnał zostawionego kluczyka w stacyjce
- możliwość zamknięcia szyb i szyberdachu jeszcze chwile po wyjęciu kluczyka
- podświetlana stacyjka
- tempomat
- klimatyzacja manualna
- fabryczny brak tylnej wycieraczki i światła przeciwmgłowego w zderzaku co sprawia że tył wygląda dużo ładniej
- trzecie światło stopu na szybie
- skórzana kierownica
- regulacja podświetlania deski
- itp itd

jeszcze nie wszystko jest skończone. Aktualnie trwa walka z pierwszym w PL sterowaniem radiem z kierownicy na częściach oem honda.
Docenić zmiany potrafi tylko fanatyk tego modelu, dla nieobeznanych nie ma to znaczenia więc fotki tutaj były by nie wskazane.

Za to kilka fotek z Makarskiej :)

widok z balkonu nr 2 na kwaterze
Obrazek

balkon nr 1
Obrazek

atrakcje balkonowe, już jadalne :)
Obrazek

no to ruszamy w miasto
Obrazek

mijamy jakiegoś mafioze
Obrazek

ten już chyba ma wzięte
Obrazek

widoki
Obrazek

Obrazek

po całodniowym plażingu na zakończenie dnia "karolek" :)
Obrazek



Następnego dnia odpalamy czarną machine, i wylatujemy z Makarskiej:
Obrazek

przebijamy sie przez tunel pod masywem górskim przez prawie 5 kilometrowy tunel Sv Ilija za jedyne 10kn :)
Obrazek

podążamy ok 40 km po górskich wzniesieniach by dotrzeć do Imotski i obejrzeć Modre jezioro, polecam każdemu bo widoki fantastyczne! trzeba koniecznie oglądać na żywo. Troche błądzilismy bo nie było drogowskazów ale z pomoca nawigacji znaleźliśmy jezioro Modre
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po powrocie znowu spotykamy jakiegoś nawalonego gościa
Obrazek

i kończymy dzień nad Adriatykiem :mrgreen:
Obrazek

za późno wyjechaliśmy ale jeszcze raz tam jedziemy żeby obejrzeć drugie fajne jezioro ;) no i na dniach wyprawa do Dubrownika.
Może coś ktoś poleca w okolicach Makarskiej?
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 19.07.2015 12:52

dj-napster napisał(a):
te kiero napisał(a):

przebijamy sie przez tunel pod masywem górskim przez prawie 5 kilometrowy tunel Sv Ilija za jedyne 10kn :)


Witam. Świetna relacja , fajne autko.
Ja płaciłem za ten tunel 20Kun. :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4898
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 19.07.2015 16:12

.
Ostatnio edytowano 23.07.2015 19:04 przez CROberto, łącznie edytowano 2 razy
zgulec
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgulec » 19.07.2015 16:27

Relacja zapowiada się super, będę zaglądał, rzadko się udzielam, głównie czytam ale tu musiałem odpowiedzieć, hehe :) Trochę się utożsamiam z Twoją relacją bo sam za miesiąc lecę do Makarskiej też DOHC VTEC tyle że w Ek4, duży szacun za to co włożyłeś w auto :) Klify też pewnie odwiedzę.
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 19.07.2015 19:11

mirasowski napisał(a):Witam. Świetna relacja , fajne autko.
Ja płaciłem za ten tunel 20Kun. :D


yyy no właśnie pomyłka, płaciłem 20kn :mrgreen: czyli polskie 11zł


zgulec napisał(a):Relacja zapowiada się super, będę zaglądał, rzadko się udzielam, głównie czytam ale tu musiałem odpowiedzieć, hehe :) Trochę się utożsamiam z Twoją relacją bo sam za miesiąc lecę do Makarskiej też DOHC VTEC tyle że w Ek4, duży szacun za to co włożyłeś w auto :) Klify też pewnie odwiedzę.


No to koniecznie wjedź na Sv Jure bo warto! widoki niesamowite i będziesz miał dobre foty na ckp ;)
EK4 po drodze do CRO mijałem więc jeszcze nie jest tak rzadko spotykane.

B16 na pewno da rade, tylko zostaw VTECa w spokoju bo na nim ciśnienie oleju drastycznie wzrasta a silnik ma już swój wiek i przebieg więc olej wtedy pije :mrgreen: , znam przypadki gdzie panewki sie obracały na trasie poprzez zżeranie oleju, bo jak kontrolka ciśnienia sie zapali to już może być za późno :mrgreen:

Ja specjalnie sobie założyłem długą piątkę żeby mieć mniejsze obroty na trasie (skrzynie z VTECów mają strasznie krótkie piątki), co za tym idzie mniejsze ryzyko awarii, mniejsze grzanie silnika, mniejsze zużycie oleju, cichsza prace silnika, moge szybciej sobie jeździć na długiej trasie bo VTEC włącza się dopiero przy ok 170km/h (~5200rpm).
Nowsze auta w tej klasie mają już 6 biegów i tam sobie lecisz 160 przy np 3200 rpm (ale wtedy v max ma tym biegu nie osiągną)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.07.2015 20:25

Modre... bo już myślałem, że nikt tam w tym roku nie trafi,
nie wiem czy mieliście podobne odczucie, ale te 40km do, dziwnie nam się dłużyło (byliśmy 2x)
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 21.07.2015 01:10

te kiero napisał(a):Modre... bo już myślałem, że nikt tam w tym roku nie trafi,
nie wiem czy mieliście podobne odczucie, ale te 40km do, dziwnie nam się dłużyło (byliśmy 2x)


To samo mieliśmy za pierwszym razem, dłuży się bo droga kręta, ograniczenia itp
No i też byliśmy 2 razy! :D dzisiaj znowu tam pojechaliśmy

Małe pakowanko i w drogę! przed nami ok 150km zabawy :D luuubie to!
Obrazek

lecimy na Imotski
Obrazek

odwiedzany większy sklep w celu zakupu picia, po wejściu okazało się że dotarła tutaj cywilizacja i jest to mała galeria handlowa :) sklepy z ubraniami i duży market
Obrazek

parkujemy nad jeziorem Modrym i chwile zostajemy bo byliśmy tutaj już jakieś 3 dni temu
Obrazek

następna stacja jezioro Czerwone! kolejny obiekt który mnie zafascynował, krater ma ponad 500m wysokości, uważane za najgłębsze w Europie. No i niestety nie dorzuciłem kamieniem a wydawało się że bez problemu doleci :D może jak by mocny zamach wziąć to doleci ale nie chciałem nadwyrężyć ręki :P
Obrazek

to ja :mrgreen: fajne stamtąd widoki, jak będziecie to obowiązkowo wchodzić z lewej strony bo z drogi jest słaby widok :wink:
Obrazek

temperatura ponad 30 stopni w cieniu a my ruszamy dalej!
następna stacja jezioro Zielone
Obrazek

kierujemy się dalej ta samą drogą która idzie obok jezior Niebieskiego i Czerwonego, droga momentami bardzo dobrej jakości ale i tak ruch bardzo mały. Prawie nikt tam nie jechał a przecież jest poniedziałek :o
Obrazek

Dojeżdżamy do miejscowości Ricice
Obrazek

by podziwiać piękne widoki jeziora Zielonego
Obrazek

Obrazek

za chwile ruszamy, trzeba wjechać na tą górkę :oczko_usmiech:
Obrazek

jeszcze chwila przerwy podczas wjazdu na górę by podziwiać widoki z innej strony jeziora
Obrazek

Obrazek

następna stacja to obszar zalewowy Prolośko Blato, jest na co popatrzeć :hut:
Obrazek

Obrazek

no to jedziemy popływać w Adriatyku i zobaczyć Omiś
Obrazek

Obrazek

Plaża piaszczysta przez co traci chorwacki urok, na tej plaży oprócz widoków czułem się trochę jak w Polsce, no i ta płycizna..., jednak Makarska wygrywa przez te kamienie :mrgreen: i wcale nie przeszkadzają mi te tłumy w Makarskiej, nad Bałtykiem jest gęściej i "nie ma gdzie parawana wbić" :wink:

wracamy do kwatery pięknymi drogami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Omiś mi podpadł :wink: na parkingu tak owiało mi Honde białym kurzem że wyglądała jakby wyjechała z placu budowy, musiałem w Makarskiej skorzystać z myjni za 70kn czyli 3x drożej niz w PL :x
Obrazek

no i standardowo zakończenie dnia :oczko_usmiech: tym razem Ożujsko w wersji "Lemon", ale jednak "karolek" jest lepszy :wink:

Obrazek


jeszcze 4 dni balangi, trzeba ten czas dobrze wykorzystać. Jeszcze nie wyjechałem a już tęsknię za Chorwacją, tu na prawdę jest pięknie :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 21.07.2015 06:43

Sympatyczna relacja miłośnika Hondy. Miło się czyta i ogląda zdjęcia, aż chciałoby się pojechać na Makarską Rivierę. Zastanawiam się czy Ty w ogóle wychodzisz z garażu i masz inne zainteresowania po za autem. Czy za wymienione części nie kupiłby dużo młodszego auta. No i najwazniejsze pytanie dlaczego żeś dopuścił, do karygodnego zaniedbania, że nie wymieniony został stary kawałek węzyka - to brak odpowiedzialności z Twojej strony.

:wink: :D :papa: :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.07.2015 08:13

wow, dawno nikogo nie było nad Zielonym Jeziorem (lub nikt się nie zgłosił), dla mnie bajka, muszę tam kiedyś wrócić
dj-napster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dj-napster » 21.07.2015 09:36

Ural napisał(a):Sympatyczna relacja miłośnika Hondy. Miło się czyta i ogląda zdjęcia, aż chciałoby się pojechać na Makarską Rivierę. Zastanawiam się czy Ty w ogóle wychodzisz z garażu i masz inne zainteresowania po za autem. Czy za wymienione części nie kupiłby dużo młodszego auta. No i najwazniejsze pytanie dlaczego żeś dopuścił, do karygodnego zaniedbania, że nie wymieniony został stary kawałek węzyka - to brak odpowiedzialności z Twojej strony.

:wink: :D :papa: :hut:


Auto robiłem 2.5 roku więc koszty się rozłożyły w czasie.
Oczywiście że miał bym nowsze auto, kilku letnie ale nie o to chodzi. Dla mnie to jest hobby i nie mógł bym patrzeć na jakieś ohydztwo marnej jakości, bez duszy.

Cała przyjemność w tym że odnowiłem i korzystam a widok na ulicy tego typu auta jest rzadko spotykany.
Auto daje też radość z jazdy, nie jest to sportowy samochód tylko coupe ale jest sie czym pobawić. Można tym jeździć w rozsądnych pieniądzach a nie trzymać tylko w garażu "bo za dożo pali". Dlatego właśnie Honda, najbardziej opłacalna pod względem wygląd, cena, jakość.

W garażu siedziałem bardzo długo, każdy lubi co innego, jeden pielęgnuje swój ogródek, kwiatki, drobiazgi a ja to samo robię z samochodem.
Dla jednych to zwykły środek transportu a dla mnie zabawka, która dba o moje niezapomniane wspomnienia, dba o moje bezpieczeństwo i życie, musi więc być zrobione więcej niż nowy lakier.

Węży nie zmieniałem bo wyglądają jak nowe, nie da się wszystkiego przewidzieć. Wąż się prawdopodobnie przetarł wewnątrz od wielokrotnego zdejmowania i pod wpływem wysokiej temperatury wywaliło dziurę. To może się stać w dużo nowszych autach, na forum czytałem o awariach układu chłodzenia i nie tylko mnie zaskoczyło ;) na szczęście sam grzebię przy samochodzie więc sytuacja opanowana bardzo szybko :)


edit:

Bośnia i Hercegowina, w drodze do Dubrownika
Obrazek

z Makarskiej wyszło tyle km, parkujemy na podziemnym na 3 godziny za 90kn
Obrazek

i schodami w dół na stare miasto, po drodze spotykamy jedyny słuszny kolor kota :D
Obrazek

podziwiamy Dubrovnik, stare miasto
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 23.07.2015 08:05

W przyszłym roku jadę razem z Tobą swoim 11 letnim autem. Jak się będzie psuło to mi dopomożesz. :wink: :papa: :hut:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2015 08:14

dj-napster napisał(a):Bośnia i Hercegowina, w drodze do Dubrownika

jeśli można drobna korekta: Bacinska Jezera - Chorwacja :wink:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 23.07.2015 08:33

Relacja wymiata - oryginalna :-)

Mam pytanko - gdzie jest zlokalizowany / jak sie jedzie na Svety Jure ?

Poz
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013
Re: 22 letnim autem do Makarskiej i okolic, lipiec 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2015 08:34

Witam serdecznie sąsiada :) Ja jeżdze 24 letnia t4 caravelle z przebiegiem ok 500 tys km i na podtlenku lpg,w tamtym roku Orebic,w tym bliżej bo Kwarner-okolice Rijeki.Honda śliczna,uwielbiam takie zabawki,mam ich ponad 30,stare auta mają dusze i rzadziej sie psują,jesli sie o nie dba :) .Duży przegląd przed wyjazdem,troche czesci w bagażnik i w droge,w tamtym roku 4 tys km i tylko albo aż w okolicach Bratysławy pękla mi linka od sprzegła-miałem druga-wymiana 30 minut,w tym roku żadnego nawet najmniejszego problemu :) A czemu napisalem sąsiada? bo jechaliśmy z Piły,tu w okolicach mieszkam,pozdrawiam i życze goracego wypoczynku
Załączniki:
SAM_2608.JPG
Zatoka Bakar i wakacje z caravelle 2015
IMG_1106.JPG
Orebic 2014 i nasza wierna caravelle rocznik 1991 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
20-30 letnimi autami po Bałkanach, Honda, Lexus... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone