Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.02.2015 21:56

[quote="zibi.s"]Skoro Rovinj , to dosiadam się i ja. Nasz zeszłoroczny punkt wypadowy a zarazem wspaniałe miasto 8)[/quote

To może sypniesz garścią przydatnych informacji typu : atrakcyjne plaże, konoby, gdzie można kupić świeże ryby .............. zaraz zrobi się z tego tysiąc pytań :roll:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 13.02.2015 22:15

travel napisał(a):W tym roku jak bumerang wracam do Chorwacji we wrześniu , licząc że pogoda tym razem dopisze.


travel napisał(a):1. Rovinj na Istrii

Ja też mam taką nadzieję , bo też jadę we wrześniu w tym kierunku.
Będziemy w Rovinj od 12.09-19.09 :) i oby pogoda dopisała.

Byliśmy w Rovinj w 2009 r. w tym samym terminie 2 tygodnie i pogoda była cudowna.

Istrie troszkę już zjechałem , to w planie mam Wenecję , Crikvenica i Baśka na KRK.

Może do zobaczenia na miejscu........... :oczko_usmiech: ....wypatruj koszulek Cropelkowych.
........a będzie to nasz 5-ty wyjazd do Cro.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 13.02.2015 22:32

travel napisał(a):
zibi.s napisał(a):Skoro Rovinj , to dosiadam się i ja. Nasz zeszłoroczny punkt wypadowy a zarazem wspaniałe miasto 8)[/quote

To może sypniesz garścią przydatnych informacji typu : atrakcyjne plaże, konoby, gdzie można kupić świeże ryby .............. zaraz zrobi się z tego tysiąc pytań :roll:


A to sie wkopałem, ponieważ na szukanie plaż na miejscu nie było czasu :? Co do knajp, to głównie kolacje na żywioł w przypadkowych konobach ale bez wpadek :wink: Na wszystko za mało czasu, zwłaszcza, że to było tylko kilka dni. Reszta urlopu to Brać :mrgreen: Polecam taki mix :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.02.2015 07:46

maniust napisał(a):Będziemy w Rovinj od 12.09-19.09 :) i oby pogoda dopisała


Niestety nie spotkamy się w Rovinju - będę tam wczsować od 3.09 do 9.09 :(
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.02.2015 07:52

zibi.s napisał(a):
travel napisał(a):
zibi.s napisał(a):Skoro Rovinj , to dosiadam się i ja. Nasz zeszłoroczny punkt wypadowy a zarazem wspaniałe miasto 8)[/quote

To może sypniesz garścią przydatnych informacji typu : atrakcyjne plaże, konoby, gdzie można kupić świeże ryby .............. zaraz zrobi się z tego tysiąc pytań :roll:


A to sie wkopałem, ponieważ na szukanie plaż na miejscu nie było czasu :? Co do knajp, to głównie kolacje na żywioł w przypadkowych konobach ale bez wpadek :wink: Na wszystko za mało czasu, zwłaszcza, że to było tylko kilka dni. Reszta urlopu to Brać :mrgreen: Polecam taki mix :papa:


No cóż będę musiała zdać się na własną intuicję.

Co do mixów - w tym roku jest mix z Murterem , ale może w przyszłym będzie z wyspą Brač :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 14.02.2015 22:31

Tak się naoglądałam na forum Włoskich Dolomitów , że zapragnęłam zobaczyć je na własne oczy.Oczywiście nie całe , ale tylko niewielką cząstkę.
3.09 -po noclegu w Lienzu ruszamy na zachód do włoskiego miasteczka Misurina obejrzeć WISIENKĘ nr 2 czyli TRE CIME DI LAVAREDO - symbol Dolomitów wys.ok.3000m . Z Misurny podjeżdża się płatną drogą pod schronisko Auronzo położone pod Tre Cime na wys.2330m.
Bardzo chciałabym zobaczyć północną stronę Tre Cime - ich północna część prezentuje się o wiele lepiej. Wokół Tre Cime jest podobno wygodny szlak , ale żeby go przejść w całości trzeba kilku godzin- na to nie będziemy mieli czasu, bo od popołudnia będzie na nas czekał mobile home w Rovinju.

Oczywiście jak nie będzie pogody to z moich wisienek będą nici :(
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.02.2015 10:40

Już widzę zniesmaczoną minę Franza po przeczytaniu mojego poprzedniego posta - samochodem pod Tre Cime :roll:

W tym roku nie dam rady inaczej - zbyt krótki urlop na Adriatyk i Dolomity jednocześnie. Choć nie ukrywam chciałabym zobaczyć chociaż północną część Tre Cime.

Ale już po głowie chodzi mi kolejny plan wakacyjny : kilka dni w Dolomitach + kilka dni nad moim ulubionym jez.Garda :D
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 19.02.2015 12:01

Witaj, to ja też sie dosiąde, też jestem wrześniowy (Tučepi 2013 i Orebič 2014) tym razem planuje Pakoštane tez we wrześniu ale to narazie plany mgliste, a w Rovinj byłem w zeszłym roku w Styczniu :)
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 24.02.2015 11:47

Witam.
Ja mam w planach wyspę Murter w sierpniu.
Słyszałem o piaszczystej lecz zatłoczonej plaży slanica. Choć podobno na tej wyspie jest różnorodność plaż i fajnych zatoczek także myślę , że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Mam pytanie czy ktoś może polecić jakiś apartament dla 4 osób na Murter w sierpniu za 50-60 Euro ?
Pozdrawiam. Do zobaczenia na Murter.
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 24.02.2015 12:59

Lis-Witalis napisał(a):Witam.
Ja mam w planach wyspę Murter w sierpniu.
Słyszałem o piaszczystej lecz zatłoczonej plaży slanica. Choć podobno na tej wyspie jest różnorodność plaż i fajnych zatoczek także myślę , że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Mam pytanie czy ktoś może polecić jakiś apartament dla 4 osób na Murter w sierpniu za 50-60 Euro ?
Pozdrawiam. Do zobaczenia na Murter.


Generalnie wszystkie miasteczka na Murterze sa strasznie zatloczone, a przejazd przez most w Tisno to czasami godzina stania w kolejce. Nas Murter bardzo rozczarowal, jest super ale tylko na chwile. Raczej wolimy spokojniejsze miejsca, a statki dyskoteki nie wnosza nic fajnego do cichych plaz. Ja zostalbym na ladzie gdzies w okolicach Pakostane, Drage, Pirovac albo Tribunj i na plaze dojezdzal. Ceny w granicach 30/40E za dobe. W zeszlym roku bylo bardzo duzo wolnych miejsc i tubylcy zanizali ceny zeby tylko miec turyste w pokoju. Do tego caly ten teren jest warty zjechania a szczegolnie zatoczki pomiedzy Drage i Pirovac (duzo z nich ma piaszczyste dno i/lub plaze).
:papa:
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 24.02.2015 14:04

Berbel napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):Witam.
Ja mam w planach wyspę Murter w sierpniu.
Słyszałem o piaszczystej lecz zatłoczonej plaży slanica. Choć podobno na tej wyspie jest różnorodność plaż i fajnych zatoczek także myślę , że każdy może znaleźć coś dla siebie.
Mam pytanie czy ktoś może polecić jakiś apartament dla 4 osób na Murter w sierpniu za 50-60 Euro ?
Pozdrawiam. Do zobaczenia na Murter.


Generalnie wszystkie miasteczka na Murterze sa strasznie zatloczone, a przejazd przez most w Tisno to czasami godzina stania w kolejce. Nas Murter bardzo rozczarowal, jest super ale tylko na chwile. Raczej wolimy spokojniejsze miejsca, a statki dyskoteki nie wnosza nic fajnego do cichych plaz. Ja zostalbym na ladzie gdzies w okolicach Pakostane, Drage, Pirovac albo Tribunj i na plaze dojezdzal. Ceny w granicach 30/40E za dobe. W zeszlym roku bylo bardzo duzo wolnych miejsc i tubylcy zanizali ceny zeby tylko miec turyste w pokoju. Do tego caly ten teren jest warty zjechania a szczegolnie zatoczki pomiedzy Drage i Pirovac (duzo z nich ma piaszczyste dno i/lub plaze).
:papa:


Dzięki za odpowiedź.
Słyszałem raczej inne zdanie o Murterze co do ciszy i spokoju podobno tam to można znaleźć a dyskoteki i życie nocne to podobno Vodice i okolice i tu mnie zaskoczyłeś. Co do mostu to wybieramy się w piątek więc mam na nadzieję , że korków nie będzie to nie sobota więc i autostrada powinna być pusta. W tamtym roku byliśmy w Zadarze.
Pozdrawiam
Berbel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 18.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 24.02.2015 15:57

Moze to nasze szczecie bylo kulawe, w zeszlym roku spedzilismy na wyspie 3 dni i nie moge zaliczyc ich do udanych. Slanice jak nad naszym Baltykiem zatloczone (plaza i woda), Cigrada byla ok jesli zeszlo sie z glownej plazy w lewo dalej na skaly, ale to dalej bylo daleko. Natomiast "dzikie" ktore my odwiedzilismy od Jezera w prawo byly odwiedzane przez malolatow na pontonach/skuterach wodnych lub przez plywajace dyskoteki. W Tisne zwodzony most byl chyba podniesiony non stop bo stalismy przy wjezdzie i wyjezdzie z wyspy. Podnosza go za kazdym razem jak przeplywa jakakolwiek lajba z masztem. Wszystko zalezy od tego co kto lubi, my mieszkajac w miescie caly rok staramy sie znalezc miejsca bardziej spokojne z mniejsza iloscia ludzi.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.02.2015 15:58

travel napisał(a):Już widzę zniesmaczoną minę Franza po przeczytaniu mojego poprzedniego posta - samochodem pod Tre Cime :roll:

Dzięki takim, co podjeżdżają samochodem, załapałem się swego czasu na autostop.
Dotarłem górami do szosy i dzięki temu nie musiałem dreptać po asfalcie z powrotem.

Pozdrawiam,
Wojtek
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.03.2015 13:40

Berbel napisał(a):Moze to nasze szczecie bylo kulawe, w zeszlym roku spedzilismy na wyspie 3 dni i nie moge zaliczyc ich do udanych. Slanice jak nad naszym Baltykiem zatloczone (plaza i woda), Cigrada byla ok jesli zeszlo sie z glownej plazy w lewo dalej na skaly, ale to dalej bylo daleko. Natomiast "dzikie" ktore my odwiedzilismy od Jezera w prawo byly odwiedzane przez malolatow na pontonach/skuterach wodnych lub przez plywajace dyskoteki. W Tisne zwodzony most byl chyba podniesiony non stop bo stalismy przy wjezdzie i wyjezdzie z wyspy. Podnosza go za kazdym razem jak przeplywa jakakolwiek lajba z masztem. Wszystko zalezy od tego co kto lubi, my mieszkajac w miescie caly rok staramy sie znalezc miejsca bardziej spokojne z mniejsza iloscia ludzi.


Dlatego po raz kolejny spędzę urlop we wrześniu , żeby uniknąć rozwrzeszczanych tłumów :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.03.2015 13:53

Franz napisał(a):
travel napisał(a):Już widzę zniesmaczoną minę Franza po przeczytaniu mojego poprzedniego posta - samochodem pod Tre Cime :roll:

Dzięki takim, co podjeżdżają samochodem, załapałem się swego czasu na autostop.
Dotarłem górami do szosy i dzięki temu nie musiałem dreptać po asfalcie z powrotem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Zapraszam zatem 3.09 pod Tre Cime - na pewno podwiozę strudzonego wędrowca :-D

A tak przy okazji mam pytanie :

Chciałabym zobaczyć północną stronę Tre Cime .Czytałam , że szlak spod schroniska Auronzo jest łatwy, ale czy można go przejść w obie strony w ciągu 2 godzin ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
2015 WAKACYJNY TORT- ROVINJ I MURTER+2 WISIENKI - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone