Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z weekendowych wyjazdów Bracki Supetar i nie tylko

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 31.08.2017 19:45

Belgię to pewnie będę oglądać jak dojadę do Czarnogóry czyli od środy w przyszłym tygodniu.
A chętnie popatrzę , w Antwerpen mam wujka, brata mojego taty. Staruszek ma juz ok 90-tki :D
Kiedyś nas zapraszł, ale jakoś zeszło, teraz już nie nadaje się na przyjmowanie gości. :(

Wracając do Twojej relacji, zauważyłam na zdjęciach, że w Luksemburgu jest bardzo czysto?

21monika napisał(a):Liczę, że z czasem zdjęcia powrócą :P
Admin stanie na wysokości zadania a serwery odtworzą nasze wspomnienia. :wink:

Też mam taką nadzieję :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.08.2017 20:35

krakusowa napisał(a):Wracając do Twojej relacji, zauważyłam na zdjęciach, że w Luksemburgu jest bardzo czysto?

To ja się wypowiem, a Monika sama się wypowie za chwilę..
Lux. jest super czysty, pisałam nawet o tym w mojej niedokończonej:
piekara114 napisał(a):Luksemburg - i państwo i miasto - jest bardzo bardzo czyste. Na ziemi nie ma papierków, śmieci (zdarzają się sporadycznie, ale na następny dzień już ich nie ma) czy nieszczęsnych k..p psów. Lux jest wręcz wypucowany. Kamienice są odnowione i wyglądają jakby dopiero co konserwator zabytków od nich odszedł.
, ale będąc tam w kwietniu 2016 (po kilku latach) widać zmiany, niestety na niekorzyść. Jest brudniej (choć i tak w porównaniu do nas czy innych dużych europejskich miast) jest dużo, dużo czyściej. Pojawili się bezdomni, co potwierdza siostra (wcześniej byli przynajmniej niewidoczni) oraz pojawiają się narkomani zwłaszcza w okolicy dworca...

Brugię też odwiedziliśmy, ale tak ładnej pogodny niestety tam nie zastaliśmy....


Sąsiadko, spakowana już?
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 31.08.2017 20:57

krakusowa napisał(a):Belgię to pewnie będę oglądać jak dojadę do Czarnogóry czyli od środy w przyszłym tygodniu.
A chętnie popatrzę , w Antwerpen mam wujka, brata mojego taty. Staruszek ma juz ok 90-tki :D
Kiedyś nas zapraszł, ale jakoś zeszło, teraz już nie nadaje się na przyjmowanie gości. :(

Wracając do Twojej relacji, zauważyłam na zdjęciach, że w Luksemburgu jest bardzo czysto?

21monika napisał(a):Liczę, że z czasem zdjęcia powrócą :P
Admin stanie na wysokości zadania a serwery odtworzą nasze wspomnienia. :wink:

Też mam taką nadzieję :roll:


Witaj
Tak to prawda jest czysto, najbardziej brudne miasta na mapie naszego wyjazdu to był Amsterdam - niestety masakra.

Zdjęcia miejmy nadzieję że powrócą, u mnie ostatnio również strata w albumach na dysku. Chwila nieuwagi, moment złości i laptop na podłodze - rozsypał się dysk, nie do odratowania dane i zdjęcia. :twisted: :twisted: :twisted:
Jakiś trudny ten rok. :?

I szerokiej drogi, ładnej pogody i oczywiście odpoczynku 8) dla Was
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 31.08.2017 21:20

piekara114 napisał(a):
krakusowa napisał(a):Wracając do Twojej relacji, zauważyłam na zdjęciach, że w Luksemburgu jest bardzo czysto?

To ja się wypowiem, a Monika sama się wypowie za chwilę..
Lux. jest super czysty, pisałam nawet o tym w mojej niedokończonej:
piekara114 napisał(a):Luksemburg - i państwo i miasto - jest bardzo bardzo czyste. Na ziemi nie ma papierków, śmieci (zdarzają się sporadycznie, ale na następny dzień już ich nie ma) czy nieszczęsnych k..p psów. Lux jest wręcz wypucowany. Kamienice są odnowione i wyglądają jakby dopiero co konserwator zabytków od nich odszedł.
, ale będąc tam w kwietniu 2016 (po kilku latach) widać zmiany, niestety na niekorzyść. Jest brudniej (choć i tak w porównaniu do nas czy innych dużych europejskich miast) jest dużo, dużo czyściej. Pojawili się bezdomni, co potwierdza siostra (wcześniej byli przynajmniej niewidoczni) oraz pojawiają się narkomani zwłaszcza w okolicy dworca...

Brugię też odwiedziliśmy, ale tak ładnej pogodny niestety tam nie zastaliśmy....


Sąsiadko, spakowana już?


Papierki, gumy do żucia, nie zabrane wory śmieci, po prostu śmietnik to dzisiejszy wizerunek miast.
To staje się niestety z większością europejskich miast - zmora. Czy może nasze i naszych dzieci pokolenie po prostu przestało szanować cudzą pracę :?: A może produkujemy za dużo śmieci (opakowań) papierowe kubki, talerze wszystko na wynos i później poszukiwanie kosza na śmieci.
Gdy wracam z wielkiego sklepu i rozpakuję torby to od razu można do śmietnika biec :( każdy produkt zapakowany w kilka opakowań, nawet taki ser biały - folia i papierek. :cry:

Noooo dobra ale nie o tym tu rozprawiamy. :wink:
Brugia jest po prostu tak śliczna, kameralna chociaż i tu już docierają olbrzymy wycieczkowce i całe sznury turystów wylewają się na uliczki.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 31.08.2017 21:32

Beginaż w Brugii jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów, choć nie jest szczególnie spektakularną atrakcją turystyczną.

DSC_0373.JPG
DSC_0374.JPG
DSC_0375.JPG
DSC_0376.JPG
DSC_0377.JPG


Pomieszczenia mieszkalne ułożone w czworobok (niedostępne dla zwiedzających), kaplica i małe muzeum zawierające rekonstrukcję domu beginek z XVII w. to wszystko, czego można się tam spodziewać.

DSC_0378.JPG
DSC_0381.JPG
DSC_0383.JPG
DSC_0386.JPG


Mimo wszystko dobrze, że takie miejsca są, dają pojęcie o trochę zapomnianej historii ludzi, którzy w swoim czasie wywarli wielki wpływ na funkcjonowanie tego regionu.

DSC_0388.JPG

DSC_0389.JPG


I po tak pięknym zakątku idziemy w stronę Starego Miasta.

DSC_0390.JPG


cdn.
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 31.08.2017 21:38

Zaglądam, żeby nie było :wink: Bardzo fajna relacja i fajne foty. Pzdr.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 31.08.2017 21:42

21monika napisał(a):
piotrf napisał(a):Piękny ten Twój Benelux :D


Pozdrawiam
Piotr


Piotrze pożegnaliśmy Luksemburg a Benelux jeszcze trochę potrwa :D

Pozdrawiam
Monika


W Luksemburgu byłem kilkakrotnie , to były raczej kilkugodzinne spacery niż pobyt :wink: podczas przejazdów "na zachód" zawsze jednak zazdrościłem jego mieszkańcom spokoju , czystości otoczenia i stabilizacji . Ostatnim razem byłem w 2009 roku i wtedy żadnych dziwnych grup migrantów , bezdomnych itp. itd nie stwierdziłem . . .
Szkoda , że jak się dowiedziałem - uległo to zmianie :?

W Belgii byłem dwa razy ( w sumie tylko trzy dni , ale bardzo intensywnie spędzone :wink: ) nie licząc przejazdów przez Brukselę czy Antwerpię z nocnymi spacerami na odpoczynek w drodze do UK . . .

W Holandii byłem wiele razy od 1991 roku i wiem , że dwa , trzy dni ( raczej doby :wink: ) spędzone w Amsterdamie , Hadze , Rotterdamie , czy Utrechcie to stanowczo za mało , żeby dobrze poznać ten kraj z najgęstszą siecią autostrad ze wszystkich krajów jakie do tej pory odwiedziłem . . . dlatego między innymi z taką przyjemnością śledzę Twoją relację :D


Pozdrawiam
Piotr
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 31.08.2017 21:43

piekara114 napisał(a): Sąsiadko, spakowana już?

Jeszcze walczę :oczko_usmiech:
Na szczęście lista rzeczy do zabrania już prawie cała skreślona :wink:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 20:02

zibi.s napisał(a):Zaglądam, żeby nie było :wink: Bardzo fajna relacja i fajne foty. Pzdr.


Żeby nie było .... :P
Fajnie że zaglądasz i super że fotki Ci się podobają.
Pozdrawiam
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 20:08

piotrf napisał(a):
W Luksemburgu byłem kilkakrotnie , to były raczej kilkugodzinne spacery niż pobyt :wink: podczas przejazdów "na zachód" zawsze jednak zazdrościłem jego mieszkańcom spokoju , czystości otoczenia i stabilizacji . Ostatnim razem byłem w 2009 roku i wtedy żadnych dziwnych grup migrantów , bezdomnych itp. itd nie stwierdziłem . . .
Szkoda , że jak się dowiedziałem - uległo to zmianie :?

W Belgii byłem dwa razy ( w sumie tylko trzy dni , ale bardzo intensywnie spędzone :wink: ) nie licząc przejazdów przez Brukselę czy Antwerpię z nocnymi spacerami na odpoczynek w drodze do UK . . .

W Holandii byłem wiele razy od 1991 roku i wiem , że dwa , trzy dni ( raczej doby :wink: ) spędzone w Amsterdamie , Hadze , Rotterdamie , czy Utrechcie to stanowczo za mało , żeby dobrze poznać ten kraj z najgęstszą siecią autostrad ze wszystkich krajów jakie do tej pory odwiedziłem . . . dlatego między innymi z taką przyjemnością śledzę Twoją relację :D


Pozdrawiam
Piotr


Belgia i Holandia zdumiały mnie swym urokiem a wracając do autostrad to zwróciłeś uwagę, że w całej swej długości są oświetlone 8O
Haga, Rotterdam i Delft urocze :D o Amsterdamie mam mieszane uczucia - brudny i głośny :cry:

Pozdrawiam
Monika
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 20:13

krakusowa napisał(a):
piekara114 napisał(a): Sąsiadko, spakowana już?

Jeszcze walczę :oczko_usmiech:
Na szczęście lista rzeczy do zabrania już prawie cała skreślona :wink:


Widzę, że dobra organizacja to podstawa :D
Też już zaczęłam pakowanie, pozostała szczotka do zębów.
Jutro pozdrowię od CROmaniaków Morze Czarne.
W między czasie zajrzę na moment na Croplę i wstawię może kilka fot.

Tak więc wszystkim życzę szerokości i udanego wypoczynku. :hut:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.09.2017 20:40

[quote="21monika]Też już zaczęłam pakowanie, pozostała szczotka do zębów.
Jutro pozdrowię od CROmaniaków Morze Czarne.
W między czasie zajrzę na moment na Croplę i wstawię może kilka fot.

Tak więc wszystkim życzę szerokości i udanego wypoczynku. :hut:[/quote]
Monika Tobie też życzę miłego wypoczynku :D
Morze Czarne :roll: ale sie rozjeździłaś 8O
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 21:07

No może jeszcze zanim sędzie rozpocznie grę w "kopanego" kilka fotek wstawię . :D

Z powodu mojej pasji do obserwacji nie bardzo słuchałam p. Michała :cry: i stało się. Wiem że gdzieś dzwoni (tak wiem już gwizdek sędziego uruchomił maszynę startującą ) ale nie wiem w którym kościele. Kopie i grzebię i ne mogę odnaleźć legendy o łabędziach :evil: :evil: :evil:

DSC_0391.JPG


będą kaczki :mrgreen:

DSC_0392.JPG

DSC_0394.JPG


Ok. bez jaj właśnie Lewy przestrzelił........

No więc o ile mnie pamięć nie myli Brugia jest jedynym miastem gdzie jest uchwalony budżet na dokarmianie łabędzi 8O

DSC_0396.JPG


"dawno dawno temu .....dalej nie pamiętam..... wszyscy mieszkańcy Brugii stają się łabędziami (no nie 0-1 przegrywamy ).

DSC_0403.JPG
DSC_0404.JPG


I takie domki stoją sobie a łabędzie są bardzo czczone.

DSC_0406.JPG


A my idziemy dalej.

DSC_0401.JPG
DSC_0402.JPG


cdn nooo nie idzie pisać relacji.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 21:17

krakusowa napisał(a):Monika Tobie też życzę miłego wypoczynku :D
Morze Czarne :roll: ale sie rozjeździłaś 8O


No tak trochę się przemieszczam w tym roku. Nie mogę sobie znaleźć miejsca po stracie M i znajomi stają na wysokości, wszyscy wspierają nas i wiedząc że podróże to moje hobby więc zabierają. Chociaż Wielkanocne Wilno było zaplanowane już w styczniu, Benelux to dzieci aby mnie wyrwać, później urlop i wakacje w Cro (7 dni laby to nie tak dużo a na więcej w moim wypadku ciężko) a reszta to wyjazdy weekendowe po Polsce. I teraz Złote Piaski ( 7 dni ). Mam nadzieję, że kiedyś wybiorę się tak jak planowaliśmy na trzy-cztery tygodnie po Bałkanach. :D
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Z weekendowych wyjazdów BENELUX

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.09.2017 22:57

Noooooo ku.....kuryku przegrali koncertowo

A my idziemy poczuć Belgię 8O Brugię wszystkimi zmysłami.

DSC_0408.JPG


Brugia „Flamandzka Wenecja”, to belgijskie miasto w Zachodniej Flandrii, jednocześnie ważny ośrodek administracyjny, przemysłowy i komunikacyjny. Brugia jest znaczącym portem śródlądowym połączonym siecią kanałów z Morzem Północnym. Od VII wieku "Municipium Brugense" było obecne na mapach Europy, należąc do najważniejszych centrów handlowych i goszcząc pierwszą europejską giełdę. Od XIII wieku Brugia należała do związku miast hanzeatyckich. Obecnie w mieście rozwija się przemysł stalowy, odzieżowy i spożywczy, a także produkcja dywanów i koronek. Z tego miejsca pochodzą też nowoczesne wagony oraz maszyny dla rolnictwa.

DSC_0409.JPG


Początki miasta sięgają jeszcze czasów przed naszą erą i związane są z podbojami Juliusza Cezara, ale prawa miejskie miasto uzyskało dopiero w XI wieku, a więc tworzenie ówczesnej społeczności trwało około 1000 lat, na których wywarły piętno wpływy Franków, Rzymian i Wikingów. Początki związane były z odzyskaniem dostępu do morza po wielkim sztormie, który utworzył nowy kanał Zwin. Droga morska umożliwiała żeglugę i prowadzenie wymiany handlowej z Anglią, głównie zbożem, winem i suknem. Przynależność do Hanzy ułatwiała rozwój handlu a ten z kolei wpłynął na rozkwit bankowości. W XV wieku do Brugii zjechał ze swoim dworem książę Burgundii Filip III, a wraz z nim rozpoczął się również rozwój artystyczny miasta. Stąd między innymi wywodzi się słynna Szkoła Flamandzka malarzy technik olejnych.

DSC_0410.JPG


Brugia to miasto turystów, a wiec w okresie letnim można spotkać tu tłumy. Mieszkańcy to zaledwie 10% ludności przewijającej się przez ulice. Ceny są wysokie, sklepy nieliczne i na dodatek zamykane wcześnie.
Wiele ulic jest brukowanych, ale uderza czystość miasta i estetyka każdego zakątka.

DSC_0414.JPG


Gość gwiżdże na palcach robi to koncertowo i wskazuje ręką kierunek jazdy. 8O 8O 8O

DSC_0413.JPG

DSC_0415.JPG


W oknach wystawowych oraz na ulicach rzuca się w oczy, to koronkowe wyroby, począwszy od koronkowych obrusów, po małe koronkowe woreczki napełnione lawendą. Na ulicach staruszki na oczach przechodniów dziergają koronkowe cuda.

DSC_0411.JPG


cdn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Z weekendowych wyjazdów Bracki Supetar i nie tylko - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone