Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 05.08.2015 12:25

Drugie W czyli Wenecja

29 czerwca w poniedziałek wczesnym rankiem pożegnaliśmy naszą gospodynię i uroczą Peschierę del Garda. Kierunek Wenecja, miałam okazję spory kawałek drogi prowadzić, gdyż Pan mąż zapragnął podrzemać wraz z córką. Tak też zrobił, więc prawie do samej Wenecji „robiłam za kierowcę”.
1.JPG

Do ostatniej chwili nie zdecydowałam gdzie zaparkować i w ogóle miałam dużo obaw, z parkowaniem, dojazdem i zwiedzaniem. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
Parkowaliśmy przed mostem, na opisywanym już parkingu - Via dei Petroli, 5. Opłata za cały dzień 4,5 E, płatna z góry.
parking.JPG

Od razu trzeba kupić bilet na autobus – 1,2 E/osoba w jedna stronę. Przystanek jest bardzo blisko. My chwilkę czekaliśmy, bo sporo osób jechało do pracy.
bilety wenecja.jpg


Droga na Piazzale Roma szybko minęła, na miejscu szybko orientujemy gdzie się udać. Plan zakładał :
- przejście do bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frai, potem do Mostu Rialto, następnie na Plac św. Marka,
- przepłyniecie do San Giorgio Maggiore,
- powrót rejs wzdłuż kanału Grande do placu Roma – i autobusem do parkingu.

Plan jak to plan, ulega modyfikacji na miejscu. Nasz uległ skróceniu z jednego, ważnego powodu. Otóż Wenecja nie rzuciła nas na kolana. Z pewnością jest to miejsce inne niż większość miast, ale ..... Ogólne wrażenie jest średnie. Zaznaczam, że oceniam TYLKO na podstawie spaceru i wrażeń wizualnych. Na pewno „wnętrze” , czyli kościoły itd. są przepiękne i tego nie neguję. Wiem, że widzieliśmy mało w porównaniu do osób, które opisywały Wenecje, ale Werona i tak podobała mi się bardziej .

Na początek zachęta :D :
2.JPG

Spacer w kierunku Bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frai.
IMG_3427.JPG

IMG_3425.JPG

Do kościoła dotarliśmy ok. 8.30. Całkiem zapomniałam, że kupuje się bilety, bo nikogo jeszcze nie było i wszyscy wchodzili do środka. Kościół piękny. Są w nim wyjątkowe dzieła sztuki, m.in. Tycjana - Wniebowzięcie NMP, Madonna z Dzieciątkiem, tryptyk Giovanni Belliniego przedstawiający Matką Boską z Dzieciątkiem wśród świętych. Znajduje się tu nagrobek Tycjana. Natomiast w marmurowym nagrobku w kształcie piramidy znajduje się serce Canovy.
k0.JPG

k1.JPG

k3-044.jpg

k3.JPG

k4.JPG

k31.JPG

k45.JPG

k49.jpg

k66.JPG

k75.JPG

k333-027.jpg

k877.JPG

kgrob0.JPG
Grób Tycjana

Warto wybrać się do Bazyliki.

Następnie udaliśmy się na most Rialto, który jest remontowany i nie bardzo można go podziwiać.
most.JPG
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 05.08.2015 12:50

Dalej podążaliśmy w kierunku placu św. Marka.
3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

102.jpg


Na miejscu spodziewałam się większego ŁAŁ. Ilość turystów przerażająca. Ilość Hindusów oferujących ziarna dla gołębi – jeszcze bardziej przerażająca. Obejrzeliśmy „z grubsza” plac i ku radości córki, stwierdziliśmy, że nie będziemy stać w kolejce bez końca do Bazyliki.
Kilka zdjęć, wielu z was zamieściło piękne zdjęcia, więc nie będę powielać.
11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.jpg

Potem rzut oka na San Giorgio Maggiore i „wszystko co po drugiej stronie” , kilka fotek, filmowanie i decyzja o powrocie.
21.JPG

29.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

Zgodnie z planem kupujemy bilety na tramwaj wodny – jednogodzinny wystarczy. Po godzinie już wiedziałam, że to beznadziejnie wydane 20 E. Tylko mąż był zadowolony, bo całą podróż filmował. Mnie i córce taka podróż się nie podobała :?

Na zakończenie – filmowe wrażenia :

WENECJA
Użytkownik usunięty
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 13:56

Jak nie zachwyciła to trudno 8)

Moim zdaniem Wenecja bije o lata świetlne wszystkie duże miasta we Włoszech :wink:
A jest co bić :wink:

Jednym problemem jest to, że z podanego powyżej powodu są tam dzikie tłumy turystów :wink:
Coś za coś 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2015 16:40

beagm napisał(a):Plan jak to plan, ulega modyfikacji na miejscu. Nasz uległ skróceniu z jednego, ważnego powodu. Otóż Wenecja nie rzuciła nas na kolana. Z pewnością jest to miejsce inne niż większość miast, ale ..... Ogólne wrażenie jest średnie. Zaznaczam, że oceniam TYLKO na podstawie spaceru i wrażeń wizualnych. Na pewno „wnętrze” , czyli kościoły itd. są przepiękne i tego nie neguję. Wiem, że widzieliśmy mało w porównaniu do osób, które opisywały Wenecje, ale Werona i tak podobała mi się bardziej .

Masz takie same odczucia jak ja i to w przypadku obu W :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.08.2015 17:16

Każdy ma prawo do swojej oceny.
Wenecję zwiedzaliśmy kilka razy ale zimą.
Piękne miasto w które trzeba się wczuć.
Czy przebija wszystkie miasta „lądowe"?
Na pewno nie!
Użytkownik usunięty
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2015 18:22

Wszelkie oceny atrakcyjności Wenecji są szalenie subiektywne :wink:

Zaczynając od tych, że to miasto jest brzydkie i śmierdzi, i kto to widział budować domy w wodzie :D
wojownik1973
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 30.07.2015
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojownik1973 » 06.08.2015 07:54

Witam. ja również byłem w tym roku w Wenecji, na Placu Św. Marka pierwszy raz tam po 8-mej rano - ludzi na palcach jednej ręki policzyć, i drugi raz po 12-tej - tłumy. Warto więc przyjechać tu wcześnie rano, żeby nacieszyć się ciszą.... Wenecja według mnie taka sobie, fajna do pochodzenia po uliczkach, do "poszwędania się". Ale (pewnie gromy się posypią...) żeby biła inne miasta na głowę.... Kwestia gustu i podejścia do zagadnienia... Ale jedna prawda - warto na zwiedzanie wyznaczyć sobie porę zimową lub wiosenną, bo letnia nie daje pełni przyjemności... Pozdrawiam
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 06.08.2015 09:16

Nadrobiłem zaległości i jadę dalej z Wami. ;)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 06.08.2015 12:06

Witam serdecznie. Cieszę się, że niektórzy mają podobne odczucia jak ja co do Wenecji.
Już niedługo przenosimy się do Chorwacji , oczywiście tylko w relacji. Muszę dopowiedzieć, bo jak mąż przeczyta to zażąda wywiązania się z poprzedniego zdania i masz trzeba będzie szukać lokum w Chorwacji na dłużej :D
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 06.08.2015 12:18

Za 3 tygodnie też będe nad Gardą i w planie wyjazd do Wenecji. Bilet na autobus gdzie można kupić, dzieci mają żniżkę ? Który parking wybrać ? Jest parę obok siebie, ceny są takie same ?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 06.08.2015 12:33

Ceny za parkingi są bardzo różne. Ten, o którym pisałam i na którym parkowaliśmy jest chyba najtańszy - 4,5 E cały dzień. Płacąc za parking trzeba poprosić o bilety na autobus. My kupiliśmy od razu w obie strony, wychodzi po 2,4 E za osobę. Nie wiem czy dzieci mają zniżki, być może malutkie tak. Bilet kasujesz w autobusie, przykładając do czytnika, który czasem nie działa. Lekko spanikowana przykładałam bilet do kasownika, a tam nic , czerwone światełko i tyle. Pasażer powiedział, że nie działa i że "no problem". W drodze powrotnej było juz ok. Przystanki są blisko od parkingu.
dar37@wp.pl
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 27.03.2013
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar37@wp.pl » 06.08.2015 13:04

Dziękuję za info. Ostatnie pytanie. Tam są 2 parkingi w tym miejscu. W którym można było kupić bilety na autobus ?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 06.08.2015 13:08

My byliśmy na tym za raz przy głównej drodze. Przypuszczam, że na obu można kupić, zapytaj na miejscu na pewno cię pokierują.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.08.2015 23:27

Odrobiłem zaległości i muszę napisać , że piękne mieliście wakacje w części włoskiej 8)
Doskonale Cię rozumiem w kwestii korzstania z urządzeń podnoszących poziom adrenaliny , bo jestem ich wielkim fanem i wszędzie tam gdzie jest to możliwe - jadę :mrgreen:
Czekam na ciąg dalszy

Pozdrawiam
Piotr
wiola3131
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: 2015: Garda-2xWW-Ciovo i Vir (+okolice)

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola3131 » 07.08.2015 09:00

Sporo spóźniona, ale jestem. :) Wasze włoskie wakacje super :P , zwłaszcza Gardaland :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Czekam na Ciovo, to nasza ulubiona miejscówka w Chorwacji :hut: . Ale jeśli można prosić o jakieś namiary na panią Danutę , to bardzo proszę, gdyż pod wpływem Twojej relacji zaświtał pomysł na następne wakacje :o :) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2015: Garda-2xWeronaWenecja-Ciovo i Vir (+okolice) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone