Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 12.09.2012 11:23

Cześć altezza i razpol :D
Fotki ładują się na serwer i za moment jedziemy dalej :D

pawelg napisał(a):Pisz i wklejaj duuuużo zdjęć.
Hvar w przyszłym roku - tylko muszę przekonać żonę.
Pomożecie ???


A nad czym się tu zastanawiać :wink: Jasne, że pomożemy :D Najwyżej "uprowadzisz" żonę, a jak już postawi stopę na Hvarze to nie będzie chciała wracać :D
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 12.09.2012 12:17

Teraz dosłownie słów kilka o tytule… dlaczego Vrboska a nie Hvar? Przecież nie siedzieliśmy w jednym miejscu… ale to właśnie w tej mieścince znaleźliśmy swoje „miejsce na Ziemi”, taką małą perełkę dającą nam wszystko to, czego potrzebowaliśmy i szukaliśmy w te wakacje… ale od początku, bo nie było tak prosto :wink:

Mgła zaczyna się przerzedzać
Obrazek

Dopływamy do Sucuraju
Obrazek

Powinna zacząć się droga śmierci… jedziemy więc z nosami przyklejonymi do szyby… widoki piękne, droga znośna… pierwszy etap ma być łatwiejszy… później też nie jest strasznie… dreszczyku dostarczają tylko szalejący i ścinający zakręty miejscowi Chorwaci… ale oni są u siebie :wink:
Robimy pierwsze zdjęcia lawendowej wyspy…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilkunastu minutach dojeżdżamy znajomą ciężarówkę, która aż do Jelsy „toruje” nam drogę… :D

W Jelsie tankujemy autko, oczywiście wcześniej „zaliczamy” kamping i jego piękną plażę, myląc zjazdy… :oops:
w końcu jest stacja paliw… pewnie niektórzy popukają się po głowie, po co tankować na wyspie… sama to zrobiłam, niestety dopiero w momencie, kiedy czekaliśmy już w kolejce na prom, o czymś nam się „przypomniało” :wink:
ku mojemu zdziwieniu cena paliwa na wyspie była taka sama jak na lądzie… więc ten błąd nie kosztował nas wiele :wink:

Skoro jesteśmy już w Jelsie to rozejrzymy się i może znajdzie się jakieś lokum… ale jest wczesne niedzielne popołudnie, praktycznie żywej duszy… agencje pozamykane, jeden z Chorwatów dzwoni do znajomego, ale ten nie ma nic wolnego…

Ok więc tak jak planowaliśmy pierwotnie, uderzamy do Starego Gradu… tu agencja jest czynna, pan pyta nas o wymagania… odpowiadam , ze raczej coś w spokojniejszym miejscu… hehe ja mam na myśli Stari Grad (o naiwności ludzka :roll: ) a Pan – całą wyspę – apartman w Starym Gradzie, Basinie, w Ivan Dolac… no to może zobaczmy tą Basine – opisuje ja jako spokojne miejsce do plażowania, gdzie nawet nie ma sklepu… więc jedziemy obejrzeć apartman…

cóż na fotkach wyglądało to lepiej… :wink: w realu niby blisko wody, ale nie ma obiecywanej klimy, ani co gorsze żadnego okna nie licząc drzwi tarasowych z kuchni… w dodatku na nasz taras przechodzi się przez taras sąsiadów, a kolejni przechodzą przez nasz… to trochę krępujące, raczej nie dam za to 65 euro, ani nawet 50… umawiam się, że jeszcze się zastanowimy i damy znać w razie czego…

W drodze powrotnej postanawiamy podjechać do Vroboski… :idea: może tu… :?:

wysiadam z auta, rozglądam się – domki, kanały… tylko gdzie to morze…? Pierwsze wrażenie takie sobie… zagadują sprzedawcę owoców, jego znajomy mówi po angielsku, więc pytam o plażę
-szukasz plaży? Skoro masz auto to podjedź tam – wskazuje palcem… pytam czy są też tam jakieś apartamenty… szukasz plaży czy apartamentu? Jednego i drugiego… o moja kuzynka ma apartament, o tam… dzwoni do niej i mówi że będzie za minutę… skoro już jesteśmy to obejrzymy… Pani podjeżdża po chwili i zabiera nas do apartmanu

Oglądamy


Dopytujemy się o plażę


Uzgadniamy cenę


I zostajemy :P :D

Lokum już mamy, jesteśmy trochę zmęczeni, więc czujemy się jakbyśmy chwycili Pana Boga za nogi :wink:

Apartman jest nowiutki, przestronny, klimatyzowany, dwie sypialnie, łazienka, dwa spore balkony, dobrze wyposażona kuchnia i mini salonik… a autko zaparkowane praktycznie cały dzień w cieniu, także białego „ubranka” nawet nie wyciągaliśmy z torby. A do tego net 24/7 w cenie, więc lapek nie przewiózł się na daremno i nie będzie służył tylko jako twardy dysk na fotki :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Do spokojnej zatoczki jest jakieś 10-15 min piechotą, a w drugą stronę autkiem w ciągu 5 min można dostać się na żwirkową plażę hotelową, lub zlokalizowanie w pobliżu skałki… :)
Mięśniak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mięśniak » 12.09.2012 12:21

Super , czekam na zdjęcia plaż :) szykuje się na wakacje 2013 z 2 letnim moim małym biszkopcikiem ( córcia ) , i jak narazie Twoje 1 zdjęcie kusi mnie strasznie :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 12.09.2012 17:34

Z Vrboską bliższe zapoznanie

Odpoczywamy, idziemy piechotą na plażę i tu na naszych twarzach pojawia się kolejny banan :D zdjęc z tego dnia nie mam, bo akurat się zachmurzyło. Nie przeszkadzało to jednak w pierwszej kąpieli :wink:

Później na chwilę do miasta, a dzień kończymy w knajpce przy piwku.

W międzyczasie na niebie odbywa się spektakl kolorów

Najpierw dominują szarości...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawiają się chmury...
Obrazek

Stające się z każdą chwilą coraz bardziej ogniste...
Obrazek

spada kilka kropel deszczu...

i niebo przybiera znów odcień granatu
Obrazek

Na moment powraca słońce...
Obrazek

Obrazek

Uliczki dotąd lekko wymarłej Vrboski zapełniają się turystami... widać jednak, ze jest już końcówka sezonu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
Ostatnio edytowano 19.10.2012 18:52 przez trevia, łącznie edytowano 2 razy
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.09.2012 17:40

Artysta cy cuś ...............
pawelg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelg » 12.09.2012 17:55

Ile płaciliście za ten apartman, jeśli to nie tajemnica ?

Zdjęcia piękne...

Pozdrawiam
altezza
Croentuzjasta
Posty: 233
Dołączył(a): 21.11.2011
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) altezza » 12.09.2012 18:29

Komentarz moderacji:
Treść posta zablokowana ze względu na problemy z prawami autorskimi do zdjęć użytkownika altezza.
Ostatnio edytowano 12.09.2012 19:07 przez altezza, łącznie edytowano 1 raz
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 12.09.2012 19:05

Ja również jestem ciekawa ceny,piękny apartament :)
trevia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 367
Dołączył(a): 28.08.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) trevia » 12.09.2012 20:15

bluesman napisał(a):Artysta cy cuś ...............


To chyba wiatr takie kolorki przywiał :D

altezza napisał(a):Vrboska na Twoich zdjeciach pieknie sie prezentuje


Mnie Vrboska bardzo przypadła do gustu. Niewielka, spokojna, z odpowiednim klimatem, są sklepy, piekarnie, it, poczta, można sobie wyskoczyć do knajpki wieczorem, ale nie było tłoczno (może to kwestia terminu, nie wiem :wink: ). Kanał uroczy... nie było żadnego zapaszku co uważam za duży plus :wink:


Mięśniak - My co prawda preferujemy skaliste plaże, ale troszkę żwirku też się znajdzie... :D Najwyżej będziesz wiedział, jakie zatoczki omijać :wink:

pawelg, loverosa byliśmy tylko kilka nocy więc początkowa cena wynosiła 70 e, po krótkich negocjacjach stanęło na 65 :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 12.09.2012 21:53

Mogę Cię prosić o namiary kwatery na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.09.2012 22:16

trevia napisał(a):
Obrazek


Wszystkie fotki piękne....i z klimatem.......
Ale ta mnie urzekla...... 8) :!:
Pozdrawiam
Robert
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.09.2012 22:37

Kolejna relacja z wyspy , kolejne piękne zdjęcia :D


Pozdrawiam
Piotr
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 13.09.2012 06:41

No zdjęcia pierwsza klasa, cierpliwie czekamy na dalsze odsłony :)
Użytkownik usunięty
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.09.2012 06:52

Witam.

Oczywiście duże oklaski za zdjęcia. Obiekt do robienia zdjęć też zacny.

Byliśmy we Vrbosce tylko kilka godzin... chyba tydzień przed Wami i już wtedy wydawało się, że jest po sezonie.

Pozdrawiam.
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 25.06.2009
Re: 2012 Ja Te Volim Vrboska ♥

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 13.09.2012 06:58

Zdjęcia piękne, w sam raz na takie ponure poranki jak ten dzisiaj :lol:
Echhhhhh....cudnie tam!!! :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Gorąca Korčula, spopielały Pelješac i sielskie Kuterevo’15 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone