Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2000 km po Rodos - czy to mozliwe? Rodos AD 2011

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.01.2012 14:35

Nie spodziewałam się, że jak zobaczę zdjęcia z Rodos, to taka mnie nostalgia dopadnie... bo mimo wszystko mi się podobało, chociaż zdecydowanie wolę Chorwację. Ale z perspektywy czasu zapomniałam już o tym, co złe i nie żałuję, że zdecydowaliśmy się na zdradę Cro.
Ja byłam na Rodos na początku sierpnia 2011, moja relacja gdzieś jest, ale już pokryta kurzem poszła w zapomnienie. Chętnie poczytam i powspominam.
Ps. najlepiej wspominam...jedzenie! :D
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 26.01.2012 14:41

tony montana napisał(a):Pan trochę postraszył autobusami kursującymi po wyspie, że niby chodzą jak chcą, żeby absolutnie nie planować wracać z jakiegoś miejsca ostatnim autobusem bo nie przyjeżdżają, że rozkład jest tylko na papierze, że olewają ludzi stojących na przystankach i nie zatrzymują się czasem


Phi, bzdura, autobusy były bardziej punktualne niż w Krakowie, zawsze się zatrzymywały - czy to rano, czy w południe, czy późnym wieczorem. Byliśmy naprawdę zaskoczeni, ale tak było.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 26.01.2012 14:45

Magda O. napisał(a):Nie spodziewałam się, że jak zobaczę zdjęcia z Rodos, to taka mnie nostalgia dopadnie... bo mimo wszystko mi się podobało, chociaż zdecydowanie wolę Chorwację. Ale z perspektywy czasu zapomniałam już o tym, co złe i nie żałuję, że zdecydowaliśmy się na zdradę Cro.
Ja byłam na Rodos na początku sierpnia 2011, moja relacja gdzieś jest, ale już pokryta kurzem poszła w zapomnienie. Chętnie poczytam i powspominam.
Ps. najlepiej wspominam...jedzenie! :D


Witaj Magda O. :) a gdzie byłaś konkretnie na Rodos? No i daj linka do relacji

Jedzenie... ach te sałatki, tzatziki do potrwa, pity ...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.01.2012 16:06

Janusz Bajcer napisał(a):
tony montana napisał(a):[
no to się trochę mineliśmy, no i byliśmy po różnych stronach (jest relacja?)


Relacja miała być, ale jakoś nie było weny :oops:
Ponadto skusiłem się na pożyczenie aparatu Olympusa od brata, m.in. do zdjęć pod wodą, pod wodą nie było co focić, a na lądzie zdjęcia marne wyszły :cry:


tu
36° 4'29.96"N
28° 4'44.44"E

nie byłeś - widoczki i zwierzątka pod wodą - superaste :D
łódeczki - glasboty przypływały z Lindos, ludzi na plaży bardzo mało

pozdraw
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 26.01.2012 17:23

To i ja sobie pooglądam i poczytam,tam nas nie było.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2012 18:22

adamk3 napisał(a):tu
36° 4'29.96"N
28° 4'44.44"E


Tu nie byłem, napisałem, że nie było co focić pod wodą tam gdzie byłem.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 27.01.2012 12:10

tony montana napisał(a):Witaj Magda O. :) a gdzie byłaś konkretnie na Rodos? No i daj linka do relacji

Jedzenie... ach te sałatki, tzatziki do potrwa, pity ...


Byłam w Ialyssos ( 8 km od Rodos), okolica taka sobie, bardziej podobała mi się "śródziemnomorska" część wyspy.
Link do relacji dodałam do wątku: "wątki o Grecji..."

tzatziki jadłam do wszystkiego, słodycze były boskie, a najbardziej smakowały mi potrawy z ciasta filo - na słodko, na słono, w każdej postaci. :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.01.2012 16:34

Magda O. napisał(a):
tony montana napisał(a):Witaj Magda O. :) a gdzie byłaś konkretnie na Rodos? No i daj linka do relacji

Jedzenie... ach te sałatki, tzatziki do potrwa, pity ...


Byłam w Ialyssos ( 8 km od Rodos), okolica taka sobie, bardziej podobała mi się "śródziemnomorska" część wyspy.
Link do relacji dodałam do wątku: "wątki o Grecji..."

tzatziki jadłam do wszystkiego, słodycze były boskie, a najbardziej smakowały mi potrawy z ciasta filo - na słodko, na słono, w każdej postaci. :lol:



Byłem w Ialyssos, nawet drogę tam zgubiłem :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.01.2012 16:37

Miasto Rodos leży na północnym krańcu wyspy. Plaża, na której byliśmy drugiego dnia pobytu była niczego sobie, ładne kolorki, trochę większe fale, niż w naszej wschodniej części wyspy, jedynym minusem plaży była ulica leżąca od razu przy plaży.

Tam w oddali te góry to Turcja...

Obrazek

----------------

Kolejnym przystankiem naszej podróży była góra Tsampika z malutkim klasztorem na górze - kawałek dojeżdża się autem, potem czeka wspinaczka 300 schodów do góry.

Widok z góry na plażę Tsampika

Obrazek

tam za chwilę będziemy pomoczyć się w wodzie...

Obrazek

Widok na interior Rodos

Obrazek

Spojrzenie na północną część wyspy....

Obrazek

... z naszym cypelkiem, przy którym leży Kolymbia

Obrazek

a to już Tsampika Beach, długa, piaszczysta, szeroka plaża niedaleko Kolymbii, na tej górze przed chwilą byliśmy

Obrazek

Obrazek

Z miejscowości Faraklos/Charaki nie mam zbyt wielu zdjęć, ale na pewno warto ją odwiedzić. W miejscowości tej na wzgórzu położony jest zamek Faraklos

Obrazek

Podobnie warto zwiedzić Archangelos - miasteczko, do którego pojechaliśmy po kolacji. Tam zobaczyliśmy wieczorne życie greckiej młodzieży, która powitała nas przyjaznymi okrzykami z pobliskich knajpek (nie krzyczeli chyba nic niestosownego, bo brak naszej reakcji, nie wywołał w nich akcji chęci zaprzyjaźnienia się z nami)

Na wzgórzu nad miasteczkiem stoi zamek, do którego do pewnego momentu wiodą drogowskazy, zaś później już trzeba greką pytać o drogę przydrożnych handlarek

Widok z zamku

Obrazek

Obrazek

Widok na "drugą stronę"

Obrazek

co to jest OXI?

Obrazek

no i te chochlaki na całej Wyspie Słońca ... piękna sprawa...

Obrazek
Ostatnio edytowano 05.12.2012 16:30 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 02.02.2012 21:26

Tam nie dotarliśmy, więc fajnie zobaczyć coś nowego. Mieliśmy wprawdzie objazdówkę po wyspie wypożyczonym autem, ale z pewnych miejsc świadomie zrezygnowaliśmy, żeby zaliczyć objazdówkę w jeden dzień.
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 06.02.2012 09:38

co to jest OXI?

Obrazek

OXI (czytaj Ochi) to po grecku NIE. 28 października każdego roku Grecy obchodzą świeto narodowe, które głównie ma upamiętnić NIE (czyli OXI), które generał Ioannis metaxas odpowiedział Mussoliniemu na początku II wojny, kiedy ten zażądał od Grecji zgody na wejście wojsk włoskich na jej terytorium. Ale OXI ma także upamiętnić ogólną bohaterską postawę Greków wobec wszystkich innych najeźdzców. (w tym Turków :D Pozdrawiam i podziwiam relację z Rodos.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.03.2012 15:09

Tych nielicznych, którzy śledzili relację przepraszam za długie milczenie - nawal pracy, zimowy wyjazd do Szklarskiej i tym podobne nie pozwoliły mi na poświęcenie kontynuacji wymaganej ilości czasu.

Postaram sie zatem poprawić i w niedługi czas pociągnąc relację aż do szczęśliwego zakończenia
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.03.2012 15:22

Aby jakoś zrobić te 2000 km (jak w tytule) trzeba było pojechać między innymi kilka razy na drugi koniec wyspy, a konkretnie na przylądek Prasonisi. Skadinąd wiedziałem, że jest to mekka wind (kite etc) surfingowców. Wiało rzeczywiście nielicho, kapelut syna, kóry zwiało mu z głowy goniłem jakieś 150 metrów :D

z jednej strony Morze Egejskie, z drugiej Śródziemne (choć jak dla mnie jedno i drugie to MŚ :wink: )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedną z najciekawszych plaż na Rodos jest z pewnością zatoka Anthony'ego Quinna (urban legends mówią, że kręcono tam "Działa Navarony") - ale gdzie ich nie kręcono - wiele miejsc się podobno do tego przyznaje, oraz, że słynnemu aktorowi tam spodobało się to miejsce, że greckie władze zdecydowały się podarowac je Panu Quinnowi :) - stromy zjazd, slalom między kozami a na miejscu ukazują się nam takie widoczki - nie powiem, nawet nie było tłumów i bardzo się nam tam podobało

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasza furka gotowa do opuszczenia terenu...

Obrazek

pozdro :D
Ostatnio edytowano 16.01.2013 15:47 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.03.2012 15:39

A teraz pojedziemy na północ - w końcu jest ambitny plan do wykonania - to trzeba go wykonać! :wink:

Wzgórze Filerimos - tam obserwowaliśmy sobie zarysy Turcji, starty i lądowania samolotów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A być na północy i nie zahaczyć o Monte Smith w stolicy to byłby lekki skandal

Mam wrażenie, że twórcy koncepcji wyglądu śnieżnych łazików z Imperium Kontratakuje chyba brali natchnienie z takich budowli :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A na deser na dziś dzień jedno z dwóch (obok Lindos, które będzie później) miejsc, które najbardziej podobało mi się na Rodos - Kamiros vel Kamejros - gdyby tylko nie ten upał ;)

Łyk historii miejsca - kamienne miasto sprzed prawie 2500 lat, zwane czasami "Pompejami Rodos"

Obrazek

wchodzimy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn..
Ostatnio edytowano 16.01.2013 15:54 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14783
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.03.2012 15:41

Tony, fajnie, że znowu piszesz :D
Piękna relacja! Mam nadzieję, że kiedyś nas tam poniesie...

Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
2000 km po Rodos - czy to mozliwe? Rodos AD 2011 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone