Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

20 najpiękniejszych miejsc Chorwacji - według CNN

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.04.2014 12:50

walp napisał(a):No, nie wyobrażam sobie inaczej ...

Lista obejmowałaby atraktivne destinacije i lokacije, w których (z dużym prawdopodobieństwem)
znaczna część cromaniaków była/widziała. :wink:

Chodzi mi o to, że tak naprawdę można coś ocenić obiektywnie tylko wtedy gdy to poznamy i zobaczymy. Tak to głosujemy na zdjęcie, tak jak to było tu napisane. A co do bytności Cromaniaków w różnych miejscach to Slavonija, Zagorje, Lika (nie tylko Plitvice) są skazane na przegraną...
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 04.04.2014 12:51

Mam wrażenie że za chwilę dojdziemy do pytania o metodę głosowania jaką wybierzemy metodę głosowania ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 04.04.2014 12:54

arb napisał(a):Mam wrażenie że za chwilę dojdziemy do pytania o metodę głosowania jaką wybierzemy metodę głosowania ;)

To tylko teoretyczne pitu pitu :) :) Tak se gaworzymy bo i tak nic z tego nie będzie :lol:
A tak na marginesie to nie masz gdzieś tam z tych miejsc na zdjęciach jakiś fajoskich i niedrogich apartmanów? Tak, żeby było dobrze i ciekawie :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.04.2014 13:09

Ok, to głosujmy na zdjęcia.
I żeby nie głosować, jaką metodą będziemy głosować - głosujmy metodą dowolną. :oczko_usmiech:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.04.2014 13:49

To jeszcze trochę pitu pitu :wink:

1. Najpiękniejsza wyspa:
a) Brač
b) Cres
c) Dugi Otok
d) Hvar
e) Korčula
f) Krk
g) Mljet
h) Pag
i) Rab
j) Vis
k) inna – jaka?

2. Najpiękniejsza starówka:
a) Dubrownik
b) Hvar
c) Korčula
d) Krk
e) Rovinj
f) Split
g) Stari Grad
h) Szybenik
i) Trogir
j) Zadar
k) Zagrzeb
l) inna – jaka?

3. Najpiękniejszy park narodowy:
a) Brijuni
b) Kornati
c) Krka
d) Mjlet
e) Paklenica
f) Plitvice
g) Risnjak
h) Sjeverni Velebit

Oczywiście kategorii mogłoby być więcej. Odpowiedzi albo w formie interaktywnej ankiety albo po prostu w poście, np.:

1. d
2. c
3. f

:)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4673
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.04.2014 10:03

Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że według niektórych z Was zdjęcia zrobione przez profesjonalistów są zbyt ładne, aby były prawdziwe i że miejsca pokazane na tych zdjęciach nie są w rzeczywistości tak piękne. Według mnie nie ma znaczenia, jak dane zdjęcie jest zrobione. Jeśli się tam było, to ma się z tego miejsca wspomnienia. I właśnie wrażenia, jakie się w danym miejscu odebrało, przekładają się na nasze odczucie piękna tego miejsca.
Na 20 miejsc wybranych przez CNN byłam w 8 i mój odbiór tych zdjęć jest bardzo pozytywny (pomimo tego, że są - jak to już wcześniej napisano - podrasowane). Jednak największe wrażenie na mnie zrobiło zdjęcie katedry w Szybeniku (od profesjonalistów też można się czegoś nauczyć). Zrobione jest z ciekawej perspektywy. Byłam w zeszłym roku w Szybeniku, ale nie przyszło mi do głowy, aby tak zrobić zdjęcie katedry. W tym roku też tam będę, to spróbuję wykorzystać doświadczenie innych w tym względzie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2014 15:59

dhmegi napisał(a):Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że według niektórych z Was zdjęcia zrobione przez profesjonalistów są zbyt ładne, aby były prawdziwe i że miejsca pokazane na tych zdjęciach nie są w rzeczywistości tak piękne. Według mnie nie ma znaczenia, jak dane zdjęcie jest zrobione. Jeśli się tam było, to ma się z tego miejsca wspomnienia. I właśnie wrażenia, jakie się w danym miejscu odebrało, przekładają się na nasze odczucie piękna tego miejsca.

Jest taka znana łacińska sentencja, która brzmi: „piękne jest to, co ujrzane, wzbudza upodobanie”. Wynika z niej pewna uniwersalność piękna, jako wartości. Generalnie powinno być tak, że piękne miejsca są po prostu piękne, niezależnie od tego kto patrzy, jak fotografuje itp.

W rzeczywistości jednak, ta uniwersalność rozbija się o nasze subiektywne wrażenia i zgadzam się ze zdaniem Bociana, który pisał:
Bocian napisał(a):Te zdjęcia są bardzo ładne. Technicznie wyciągnięte w maxa. W taki sposób można przedstawić dziesiątki różnych miejsc w Cro. Zdjęcia sa zrobione w taki sposób aby przedstawić to co w tych miejscach najlepszego i często z takich ujęć jakich zwykły zjadacz kruha nie uświadczy.

I to jest prawda.
Zanim udam się do jakiegoś miejsca, dużo czytam, oglądam. Tak było też przed ostatnim wyjazdem na Istrię. Mam nawet folder agencji turystyczne przedstawiający Rabac i okolice. Zdjęcia super, kolory bajeczne, ujęcia z lotu ptaka - normalnie raj.
Tylko, że w rzeczywistości - mimo, że było pięknie, o czym pisałem w postach dotyczących Istrii - zabrakło gdzieś tej rajskości. :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.04.2014 16:53

walp napisał(a):
Tylko, że w rzeczywistości - mimo, że było pięknie, o czym pisałem w postach dotyczących Istrii - zabrakło gdzieś tej rajskości. :wink:

I ten brak rajskości należy nadrabiać kontaktami z tubylcami, rozmowami, wspólnymi wieczorami, fasztami...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.04.2014 16:58

dhmegi napisał(a):Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku, że według niektórych z Was zdjęcia zrobione przez profesjonalistów są zbyt ładne, aby były prawdziwe i że miejsca pokazane na tych zdjęciach nie są w rzeczywistości tak piękne. Według mnie nie ma znaczenia, jak dane zdjęcie jest zrobione.

A wg mnie ma i to spore.
Te zdjęcia są ładne.
Problem w tym , że zbyt ładne.
Nie mam nic przeciwko lekkiemu podrasowaniu jakiegoś zdjęcia, ale przeginać też nie jest dobrze.

To nic innego jak przekłamanie rzeczywostości.

Obrazek

Veli Rat, Dugi otok ( zdjęcie z netu).

Jest róznica?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.04.2014 18:06

Bocian napisał(a):
walp napisał(a):
Tylko, że w rzeczywistości - mimo, że było pięknie, o czym pisałem w postach dotyczących Istrii - zabrakło gdzieś tej rajskości. :wink:

I ten brak rajskości należy nadrabiać kontaktami z tubylcami, rozmowami, wspólnymi wieczorami, fasztami...

Staram się, chociaż zacieśnianie więzów przyjaźni z tubylcami jest o tyle utrudnione, że ja nie jeżdżę
ćwierć wieku do jednej destynacji. Co roku w innym miejscu. Świat jest piękny, czasu mało ...
Wspólne wieczory są jednak zawsze. :wink:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 10.04.2014 08:04

Ciężko się czyta Wasze posty w tym wątku. W większości czepiacie się podrasowania zdjęć. A przecież to jest zestawienie pt. 20 najpiękniejszych miejsc a nie 20 najpiękniejszych zdjęć. Albo miejsca przedstawione na zdjęciach (a znane z autopsji) komuś się podobają, albo nie i widzi inne, jego zdaniem piękniejsze. A to czy jakieś zdjęcie jest podfotoszopowane bardziej czy mniej, jakie ma znaczenie?
Mnie tu też brakuje kilku miejsc takich jak: widok z twierdzy Spanjol w Hvarze czy groty Modra Spilja na Bisevie. Ale to moje subiektywne zdanie. Po za tym z większością wyborów się zgadzam. :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.04.2014 08:25

Tomasz W napisał(a): W większości czepiacie się podrasowania zdjęć. A przecież to jest zestawienie pt. 20 najpiękniejszych miejsc a nie 20 najpiękniejszych zdjęć.

Dokładnie o to chodzi.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 10.04.2014 08:25

Tomasz W napisał(a):Ciężko się czyta Wasze posty w tym wątku. W większości czepiacie się podrasowania zdjęć. A przecież to jest zestawienie pt. 20 najpiękniejszych miejsc a nie 20 najpiękniejszych zdjęć. Albo miejsca przedstawione na zdjęciach (a znane z autopsji) komuś się podobają, albo nie i widzi inne, jego zdaniem piękniejsze. A to czy jakieś zdjęcie jest podfotoszopowane bardziej czy mniej, jakie ma znaczenie?
Mnie tu też brakuje kilku miejsc takich jak: widok z twierdzy Spanjol w Hvarze czy groty Modra Spilja na Bisevie. Ale to moje subiektywne zdanie. Po za tym z większością wyborów się zgadzam. :wink:



zdecydowanie popieram !:) i dodam od siebie, że mnie brakuje Kornati.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 10.04.2014 09:39

Mnie bardzo nęci Długi Otok, bardzo :)

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
20 najpiękniejszych miejsc Chorwacji - według CNN - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone