Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

18 zachwycających chwil (Orebić-Tučepi i inne po drodze)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 16.07.2014 20:47

mirasowski napisał(a):Zobaczcie filmik jak nagle mega fale zabrały dużą część plaży w Tućepi.
https://www.youtube.com/watch?v=DxzDMrISIpo&feature=youtu.be


Byliśmy w tym samym czasie w Tucepi, fala była ciekawa.
dino1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dino1 » 17.07.2014 00:33

mirasowski napisał(a):Brela. Okolice plaży Punta Rata i Podrače.


Miłego oglądania.


Przepięknie!! będę w Tucepi to na pewno odwiedzę Brele. Jaki jest koszt parkingu?
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 17.07.2014 06:58

dino1 napisał(a):
mirasowski napisał(a):Brela. Okolice plaży Punta Rata i Podrače.


Miłego oglądania.


Przepięknie!! będę w Tucepi to na pewno odwiedzę Brele. Jaki jest koszt parkingu?

Witam. Koszt parkingu od 40-80HRK za cały dzień. Pozdrawiam.
AnnaEs
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnnaEs » 17.07.2014 08:21

Piękne zdjęcia :hearts:
aż się nie mogę już tego września doczekać :mrgreen:
flacha2000
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) flacha2000 » 17.07.2014 21:01

Fajna relacja. Tym bardziej, że byliśmy w tym samym czasie na Peljesacu. Widać nas nawet na jednym za zdjęć na plaży Divna. Pamiętamy nawet jak fotografowaliście motyla.
pozdrawienia
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 18.07.2014 07:13

flacha2000 napisał(a):Fajna relacja. Tym bardziej, że byliśmy w tym samym czasie na Peljesacu. Widać nas nawet na jednym za zdjęć na plaży Divna. Pamiętamy nawet jak fotografowaliście motyla.
pozdrawienia

Witam. Chorwacja to nasza druga ojczyzna. :) A Polacy są wszędzie. :)
Pozdrawiam was serdecznie. :papa:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 18.07.2014 15:31

Witam. Relacji jeszcze nie koniec.
cdn
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 18.07.2014 17:14

witam oj to dobrze ze jeszcze nie koniec :lol: to już zasiadam choć spóźniony ale nadrobiłem, obejrzałem, przeczytałem i czekam :) widzę ze w podobnym czasie byliście w Wenecji co my z tym ze my bylismy 6 dni i mieszkaliśmy w Punta i codziennie zwiedzanie Laguny weneckiej i oczywiście Wenecji oj miło powspominać
Pozdrawiam Jacek :hut:
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 19.07.2014 15:02

Witam.
Wracamy do Tućepi. Kolejny dzień plażing smażing.
Niczym was w mojej relacji nie zaskoczę , każdy dzień upływał podobnie, na lenistwie i totalnym lenistwie. Co chcieliśmy zobaczyć to w 90% zrealizowaliśmy. Zwiedzanie zwiedzaniem ale jesteśmy przecież na urlopie i trzeba odpocząć , popływać, ponurkować z rurką i maską, pokarmić rybki.
A jak zgłodnieliśmy to przy plaży pełno knajpek z dobrym jedzonkiem.
DSC09806.jpg
Ćevapčići
DSC00485.jpg
wegetariańska pizza

Czas do wieczora szybko leci. Tradycyjnie spacer ku zachodowi słońca.
DSC09756.jpg
DSC09767.jpg
DSC00429.jpg

I spacerku ciąg dalszy już po zachodzie słońca.
Zdjęcia nie za specjalne robione z ręki.
DSC00447.jpg
DSC00448.jpg
DSC09680.jpg
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 19.07.2014 15:25

Prawie bym zapomniał że w odwiedziliśmy jeszcze Omiś i Ruskamen czyli stare znane miejsca gdzie byliśmy już 2012roku.
Zobaczcie w dalszej część moje zdjęcia z tego rocznego pobytu.
W Ruskamen ku mojemu zdziwieniu była najcieplejsza woda w Jadranie z jaką się w tym roku spotkałem.
Najpierw foty z Ruskamen:
DSC09905.jpg
DSC09901.jpg
DSC09831.jpg
DSC09828.jpg
DSC09823.jpg
DSC09818.jpg

A teraz przepiękny Omiš, z kanionem i rzeką Cetiną , który za urocza mnie swoim pięknem za każdym razem gdy tam jestem.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 19.07.2014 21:56

Dziś wieczór umila pyszne winko , oczywiście z Cro.
2014-07-19 19.57.43.jpg

Może przyjdzie dzisiaj natchnienie i czas na zakończenie i podsumowanie relacji.

Po 21 latach Polak Rafał Majka zwycięzcą 14. etapu wyścigu Tour de France: GRATULUJEMY !!!! :) :) :) :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2014 00:28

...reasumując, czcisz sukces Majeczki?

Sympatyczna bardzo ta Twoja relacja. Cóż może być lepszego od lenistwa, plażingu, ewentualnie czasami smażingu :D

Do tego te fajne fotki

Pozdrawiam serdecznie :D
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 20.07.2014 08:57

Witam wszystkich odwiedzających moją relację.
Czas relacji dobiega końca.
Łza się w oku kręci że to już koniec naszego pobytu w tym wspaniałym "małym kraju na wielkie wakacje". Tak bardzo atrakcyjny krajobrazowo i turystycznie jest to kraj. Z miłymi sympatycznymi i gościnnymi ludźmi. Z pięknymi plażami , przezroczystym ciepłym Jadranem. Adriatyk tak pełny różnych żyjątek, które odkrywałem nurkując, pływając i karmiąc rybki z ręki. Wrażenia nie zapomniane.
Co zwiedziliśmy mamy uwiecznione na 1600 zdjęciach i kilkunastu filmach. Co najważniejsze to obraz naszych zachwycających chwil zostanie w naszych pamięci na zawsze.
Podsumowując w 18 dni naszej podróży przebyliśmy łącznie 4009 km, przejeżdżając przez Czechy, Austrię , Słowenię ( piękne Alpy Julijskie) , Włochy ( niesamowita Wenecja), Chorwację i Bośnię i Hercegowinę ( historyczny Mostar). Wydaliśmy więcej niż było zakładane, ale co tam raz się żyje. Przywieźliśmy do Gliwic kilka pamiątek, które znikają nie ubłagalnie ,jest to kilka butelek pysznych win z Peljeśaca , likierów, orachowicę , miód lawendowy.
Czas opuścić naszą drugą ojczyznę. Czas pożegnać się z cudnym Jadranem. To już jest koniec. :cry:

Z pewnością wrócimy tu jeszcze, a czy za rok to się okaże.

Dzień 30.06. Godz przed 10:00. Mija właśnie 18 dzień pobytu w Cro.. Tak tak właśnie mineło „18 zachwycjających chwil”. Były to dla nas najcudowniejsze i najdłuższe wakacje. Choć na początku pogoda była kapryśna to i tak wypadło na plus , dało to czas na zwiedzenie kolejnych przecudownych miejsc w tym najpiękniejszym miejscu na ziemi.

Jedziemy do Polski.Wyjazd z Tućepi przebiał w ciszy , gdy tu nagle w Makarskiej lunął deszcz. Pomyśleliśmy sobie co to za pożegnanie , nie na miejscu ze strony chorwackiej matki natury. Dodam że lało prawie do samej Słowenii.
Dystans do przejechania do Gliwic 1180km czas jazdy według nawigacji 11h30min.
Niedaleko po przekroczeniu granicy w Słowenii gdzieś koło Ptuj głodni na maksa zatrzymujemy się na obiadek w restauracji którą mogę śmiało polecić. Nazywała się ; Gostišče Majolka adres: Jurovci 1B | Videm pri ptuju, Ptuj 2284.
Później droga przebiegała gładko , zmieniając się z narzeczoną za kierownicą kilometrów do Polski coraz mniej… coraz mniej. Nasza Yariska spisała się wyśmienicie, nigdy nas do tej pory nie zawiodła. Odpukać by tak pozostało. O północy czasu polskiego meldujemy się w naszym mieszkaniu, to koniec podróży.
Żegnam się i pozdrawiam serdecznie.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 20.07.2014 21:01

Szkoda, że to już koniec :( Ja właśnie zasiadłam- przeczytałam i obejrzałam jednym tchem :D . Piękne mieliście wakacje. pzdr :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 25.07.2014 19:30

Czy ja mogę jeszcze na chwilkę wrócić do tematu Wenecji? ;) Chciałam zapytać gdzie najlepiej jest zaparkować przy wjeździe? Jaki parking polecacie i ile kosztuje? Ma ktoś może jakąś mapkę Wenecji, mniej więcej - co zobaczyć i jak chodzić, by się nie zgubić... ;) Z góry dzięki za odpowiedź :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
18 zachwycających chwil (Orebić-Tučepi i inne po drodze) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone