Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

12 dni szaleńczej wyprawy :) Wrocław -> Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013
12 dni szaleńczej wyprawy :) Wrocław -> Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 23.06.2013 14:05

Witam!
Razem z moją dziewczyną i naszymi znajomymi wybieramy się na początku września na wyprawę samochodową do Chorwacji. Dużo czytałem waszych sugestii i historii jakie przechodziliście.
Postanowiliśmy (jedziemy w 4), że wakacje spędzimy głównie na kampingach pod namiotem.
Skonstruowałem mniej więcej trasę i miejsca jakie chcemy zwiedzić.
Brakuje mi jednak jeszcze jednego dnia do zaplanowania i nie wiem czy aby przejechać do Dubrovnika nadal wymagana jest Zielona Karta (proszę o potwierdzenie).

Oto trasa jaką chcemy pokonać:
KLIK

I plan naszej wycieczki:
Kod: Zaznacz cały
Dzień 1 (30.08)
Wyjazd 21:00
Droga: 1000 km
Wrocław - Letenye - Zagreb - Plitvicka Jezera

Dzień 2 (31.08)
Dojazd: 9:00
Zwiedzanie:
- Park Narodowy Jezior Plitwickich
Powrót na kemping Campsite Korana

Dzień 3 (1.09)
Droga: 140 km
Plitvicka Jezera - Korenica - Gracac - Knin
Zwiedzanie:
-Twierdza Knin
Droga: 60 km
Knin – Drnis – Sibenik
Zwiedzanie:
-Starówka
-Katedra św. Jakuba
-Twierdza
-Plaża

Dzień 4 (2.09)
Droga: 30 km
Sibenik - Primosten
Zwiedzanie:
-Wyspa
-Rynek
-Cmentarz
-Kościół
-Port
-Dyskoteka Aurora
-plaże

Dzień 5 (3.09)
Droga: 60 km
Primosten – Klis
Zwiedzanie:
-Zamek
Droga: 5 km
Klis - Solin
Zwiedzanie:
-Miasto
Droga: 5 km
Solin - Split
Zwiedzanie:
-Grgur Ninski
-Marjan
-Kastel Stari

Dzień 6 (4.09)
Droga: 30 km
Split - Omis - Ruskamen
Zwiedzanie:
-Plaża żwirowa
-Ruskamen
-Kluby, piwo i miód
Autokemping Danijel

Dzień 7 (5.09)
Droga: 40 km
Ruskamen - Baska Voda - Makaraska - Sveti Jure
Zwiedzanie:
-Sveti Jure
Powrót do Makaraska
Zwiedzanie:
-Plaża żwirowa
-Kluby, piwo i miód

Dzień 8-9 (6-7.09)
WYMAGANA ZIELONA KARTA I PASZPORT ??
Droga: 150 km
Makaraska - Dubrovnik
Zwiedzanie:
-Stare miasto
-Pałac Rektorów
-odwach z wieżą
-kościoły, katedry i ruiny
-Kluby, piwo i miód

Dzień 10 (8.09)
Droga: 20 km
Dubrownik – Cavtat
Zwiedzanie:
-Pałac
-Klasztor
-Mauzoleum
-okoliczne wyspy

Dzień 11 (9.09)
Droga: 580 km
Cavtat – Krk
Zwiedzanie:
-półwysep

Dzień 12 (10.09)
Droga: 950 km
Krk - Zagreb – Graz – Wien – Brno – Wrocław
Dojazd: 20:00


Nie chciałbym ominąć czegoś co naprawdę warto zobaczyć, a zarówno nie wiem czy nie przesadziłem z ilością rzeczy przeznaczoną na dzień. Jedziemy pierwszy raz więc jesteśmy laikami.
Liczę na waszą pomoc!
Pozdrawiam Rafał
Hireneusz75
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hireneusz75 » 23.06.2013 15:04

Zatankuj paliwo przed zjazdem na Plitvickie, z tego co pamiętam od parku do Knina są dwie stacje benzynowe z czego jedna nie zachęca do tankowania :wink: to tak na wszelki wypadek żeby nie jechać na rezerwie.
Widokowa trasa, widać ślady z lat wojny sporo opuszczonych domów.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.06.2013 15:13

Oczywiście, że ZK jest wymagana, chyba że promem z Włoch się dostaniesz do Dubrownika. :oczko_usmiech:
Zawsze była wymagana i póki co się nie zakłada, że coś się zmieni.
Jedyne co się zmieni za 8 dni in plus to... stawki za roaming w Chorwacji (wreszcie!). :D
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 23.06.2013 16:09

Na tej trasie z pewnością nikt Ci nie sprawdzi ZK, ale jaki problem dla świętego spokoju podjechać i wypisać. W większości TU bezpłatnie.
TurboDymoMan
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TurboDymoMan » 23.06.2013 16:48

to wakacje czy wojsko?
palniesz sobie w głowę jak nie zrealizujesz planu? nie przesadziłeś ze szczegółowością planu / ilością zaplanowanych miejsc do obejrzenia?
nie fajniej zostawić pewien margines na nieznane? :)
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 23.06.2013 18:41

Uważam, że dobry plan to podstawa. A im więcej szczegółów tym lepiej.Zawsze w trasie można plan zweryfikować.Nie każdy lubi nieznane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2013 18:55

Dobry plan, podobają mi się "kościoły, katedry, ruiny" przy Dubrowniku :wink:

Wiadomo, że szczegóły "wyjdą w praniu", ale przy objazdówce dobry plan musi być :!:

Zielona karta jest potrzebna, natomiast wystarczy dowód osobisty.

Szaleństwa w planie nie widzę, chyba że szalony ma być punkt programu "kluby, piwo i miód" :wink:

Dobrze sobie skalkulujcie wszystko finansowo, szczególnie wydatki w punkcie wyżej :roll:
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 23.06.2013 19:14

piotr68 napisał(a):Na tej trasie z pewnością nikt Ci nie sprawdzi ZK, ale jaki problem dla świętego spokoju podjechać i wypisać. W większości TU bezpłatnie.


Od 10 lat nikt mi nie sprawdził OC w żadnym kraju - czy mam je mieć "dla świętego spokoju", czy w swoim własnym dobrze pojętym interesie, co? :roll:
Przez tak sformułowane rady, mimo że z gruntu (niby) słuszne, część osób odpuszcza, bo "może nic się nie stanie". A potem co któraś tam płacze i płaci do końca życia odszkodowania...
Nie, to nie nie jest panika, to rzeczywistość. Widziałem to... od drugiej strony.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2013 00:52

Oj trzeba chyba kochać taki sposób spędzania wakacji, ja bym chyba zwariowała :)

A ZK jak już wspomniał sicret jest wymagana. I nie słuchaj rad "mądrzejszych", że na tranzyt niepotrzebna, że nikt nie sprawdza.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 24.06.2013 01:32

potwierdzam, ZK trzeba mieć i koniec. wyrywkowo sprawdzają.
gratuluję planu, jeśli 40% założeń wykonacie to będzie sukces planu :)
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 24.06.2013 07:49

Hireneusz75 napisał(a):Zatankuj paliwo przed zjazdem na Plitvickie

Zapisane ;)
TurboDymoMan napisał(a):nie przesadziłeś ze szczegółowością planu / ilością zaplanowanych miejsc do obejrzenia?

Dlatego właśnie napisałem na tym forum z pytaniem czy aby nie przesadziłem ;) Nie mówię, że chcemy zrealizować 100%planu, wolę zrealizować 20% ale zobaczyć coś co będę długo wspominał, niż jakieś mało istotne rzeczy..
Lednice napisał(a):Zielona karta jest potrzebna, natomiast wystarczy dowód osobisty.

O tym udało mi się przeczytać chwilę później na rządowej stronie. I tak jak koledzy pisali TU powinny wydać ZK bez dodatkowych opłat.
Lednice napisał(a):Szaleństwa w planie nie widzę, chyba że szalony ma być punkt programu "kluby, piwo i miód"
Dobrze sobie skalkulujcie wszystko finansowo, szczególnie wydatki w punkcie wyżej

Wszędzie gdzie jest plaża jest klub, piwo i miód :) Czyli impreza do białego rana. Jedziemy tam zwiedzać, opalać się i imprezować ;)
Kalkulację zacznę dopiero wtedy jak będę miał już pewną trasę, bo jeszcze nie wiem czy "zostaniemy tu na noc, czy może dojdzie zwiedzanie innej miejscowości i tam będzie nocleg" ;)
Także liczę na wasze sugestie i podpowiedzi co np lepiej odpuścić a zobaczyć coś innego.

Pozdrawiam
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 24.06.2013 08:15

Ja w zeszłym roku jak jechałem do Dubrovnika to żądali na granicy zielonej karty ale za to nawet paszportów nie sprawdzali.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 24.06.2013 09:38

Bubek74 napisał(a):Ja w zeszłym roku jak jechałem do Dubrovnika to żądali na granicy zielonej karty ale za to nawet paszportów nie sprawdzali.


Ja przejechałem w tym roku całą BiH w poprzek (trasa z Chorwacji do... Bułgarii) i nikt nie żądał nigdzie ZK. Ale to nie zmienia faktu, że TRZEBA ją mieć.
Co do planu podróży, to powiem tak, że ja zawsze wyznaję zasadę, że z jednej strony nie można przesadzić, bo najlepszy tort zjedzony w zbyt dużych ilościach... przyprawi o mdłości.
Z drugiej strony - zawsze trzeba MIEĆ PO CO WRÓCIĆ! :mrgreen:
...najgorzej nie mieć po co wracać, bo "już się wszystko zobaczyło"... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2013 13:39

rafalekjan napisał(a):Także liczę na wasze sugestie i podpowiedzi co np lepiej odpuścić a zobaczyć coś innego.

Pozdrawiam


Ja bym radził mocno przekopać forum, jest tu bardzo dużo informacji. I do tego zaopatrzyć się w dobry przewodnik książkowy, np. National Geographic
Przynajmniej u mnie jest tak, że im więcej czytam, to tym więcej mam pytań w głowie o szczegóły trasy.
Musicie ją czuć :wink:
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 25.06.2013 21:45

Jaką proporcję euro/kuna dobrze mieć przy sobie?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
12 dni szaleńczej wyprawy :) Wrocław -> Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone