Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

12 dni szaleńczej wyprawy :) Wrocław -> Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 25.06.2013 21:19

rafalekjan napisał(a):Jaką proporcję euro/kuna dobrze mieć przy sobie?


Taką, żeby starczyło - Tobie, a nie komuś innemu.
Pytanie z gatunku: "ile kosztują wakacje" - ten sam wyjazd dla jednego będzie kosztował 1000 EUR, a dla innego 10.000 EUR będzie mało". :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2013 21:47

rafalekjan napisał(a):Jaką proporcję euro/kuna dobrze mieć przy sobie?


Mógłbyś to jeszcze raz napisać ? Nie rozumiem o co chodzi z proporcjami :wink:

Jeśli chodzi o budżet wakacyjny, to wy musicie wiedzieć, ile możecie kasy wydać :roll:
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 26.06.2013 09:17

Chodzi mi o to czy łatwiej jest płacić w euro czy w kunach. Chcemy wiedzieć czy wszystko wymienić na kuny czy też jakąś część na euro. Wstępnie myślałem o 70% budżetu na kuny, resztę na euro.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 26.06.2013 09:22

rafalekjan napisał(a):Chodzi mi o to czy łatwiej jest płacić w euro czy w kunach. Chcemy wiedzieć czy wszystko wymienić na kuny czy też jakąś część na euro. Wstępnie myślałem o 70% budżetu na kuny, resztę na euro.


A w Polsce czym lepiej płacić: w PLN czy EUR? Można płacić w EUR, ale policzą po głupim kursie i wydadzą w PLN - więc, jak myślisz? Sorry, ale musisz też sam myśleć o pewnych rzeczach, nie da się "spytać o wszystko".
A najłatwiej płacić kartą, tam gdzie można.
Ile wziąć EUR? A skąd mamy wiedzieć? Jeden jak jedzie np. na camping bierze wszystko ze sobą, płaci tylko za nocleg, a inny musi mieć co najmniej 10000 zł "kieszonkowego". To co chcesz usłyszeć? Jaką odpowiedź?
Nawet nie wiemy ile pijesz wódki, żeby policzyć. :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Po co Ci te Euro? Planujesz mandat na Słowacji czy jak? Po co chcesz 2x wymieniać walutę PLN->EUR->Kuna - nie prościej wypłacić z bankomatu, jeśli nie wiesz ile wziąć?
Moja rada: weź tak z 1000 EUR na każdy dzień pobytu, w gotówce - MOŻE..., MOŻE nie zabraknie, a będzie jedno pytanie mniej. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 09:49

Najlepiej płacić kunami kupionymi po korzystnej cenie, najwygodniej płaci się kartą

Jak kupić korzystnie kuny :?:
To jest temat na długą dyskusję :wink:


Płacenie euro jest powszechnie przyjęte w przypadku apartamentów.
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 26.06.2013 11:24

Moje pytanie wzięło się stąd, że jakiekolwiek kampingi przeglądam wszędzie ceny podane są w euro, a tam głównie chcemy nocować. Jeśli chodzi o alkohol to raczej będziemy się obkupować w pobliskich marketach.
Na mandaty nie zamierzamy wydawać, ale trzeba też pamiętać, że przejeżdżamy przez inne kraje (tankowanie, jedzenie), więc nie będziemy po kolei kupować wszystkich walut tylko tak, żeby było najwygodniej.
Nie pytam ILE mamy wziąć pieniędzy, bo to indywidualna sprawa tylko czy dobrze mieć przy sobie euro czy kuny nam wystarczą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 11:44

No, ale skąd chcecie mieć kuny :?:
Gdzie je chcecie kupić :?:
rafalekjan
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalekjan » 26.06.2013 12:17

Zwykle kupowaliśmy Euro na: https://internetowykantor.pl/
Sądzę, że tym razem będzie tak samo. A co do kun pewnie też taki serwis istnieje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 12:36

Co Ty rafalekjan zamierzasz odbyć tak głupią i ignorancką podróż ? Tyle miejsc w tak krótkim czasie ? 8O
Chyba na głowę upadłeś :?

A na poważnie - jedź i zwiedzaj, jedź tam gdzie Cię spontaniczne oczy poniosą bo ja akurat popieram takie podróże :wink:
Kiedy ja w ten sposób w październiku ubiegłego roku zjechałem kawałek Włoch i Chorwacji to jeden mundry tutaj nazwał moją spontaniczną wyprawę ignorancką ale to z zazdrości bo odpala samochód raz na miesiąc... :D
Jak się siedzi w apartamencie albo leży plackiem na plaży to taki wyjazd jest dla niego abstracyjny... :D
Ty zaś jedź i potem zdaj relację z tej objazdówki :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2013 12:54

rafalekjan napisał(a):Zwykle kupowaliśmy Euro na: https://internetowykantor.pl/
Sądzę, że tym razem będzie tak samo. A co do kun pewnie też taki serwis istnieje.


Z tym, że chyba jednak nie istnieje :wink:
Przynajmniej ja nie wiem

w-polsce-kuna-prawie-65-gr-kurs-euro-kuna-w-chorwacji-t18830-510.html

W Cieszynie w kantorach dało się wczoraj się wynegocjować przelicznik 0,59
I kuny w większości kantorów były

Albo kupujecie euro i na miejscu wymieniacie na kuny.
Albo kupujecie kuny w Polsce według przelicznika 0,59

Wyjdzie na to samo

No, niezupełnie, bo euro jak wam zostanie, zawsze się przyda. A kuny jak wam zostaną, to sprzedacie ze stratą.
Chyba, że od razu nastawicie się na przechowanie ich do następnej wyprawy do Chorwacji :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
12 dni szaleńczej wyprawy :) Wrocław -> Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone