Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

1 mld zł zostawiony w Cro w 2015 r

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 17.03.2016 05:44

Trudno powiedzieć czy masowy turysta jest leniwy. Raczej więcej osób przyjeżdża do Chorwacji co jest przyczyną wzrostu cen, bardzo wysokiego obłożenia w apartamentach i tłoku ma plażach w bardziej modnych miejscowościach. Sytuacja polityczna w krajach arabskich, Turcji nie ulega poprawie to Europa Zachodnia jeżdzi nad Adriatyk bo taniej niż na lazurowym wybrzeżu. To samo przezywa Hiszpania tudzież nawet tania Bułgaria. Jedyne co zauważyłem to takowego masowego zjawiska nie ma w Czarnogórze po za paru słynnymi miejscowościami Jak Budva, Kotor, Petrovac czy Albanii. Może trzeba jeździć do Grecji ale to nie jest to co w Dalmacji na Rivierze Makarskiej gdzie w sezonie przewalają się tłumy, a znalezienie noclegu w ciemno jest bardzo trudne.

Ural :papa: :hut:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 17.03.2016 11:43

Poważny problem pojawi się wtedy, gdy Chorwaci lub inni inwestorzy, chcąc wykorzystać koniunkturę, zaczną budować wielopiętrowe koszmarki architektoniczne... Oby nie doszło do tego co na zdjęciach :)
Mediterranean-7-001.jpg

Mediterranean-7-001a.jpg


Więcej zdjęć tutaj: http://www.theguardian.com/cities/ng-in ... n-pictures
woj2nio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) woj2nio » 17.03.2016 11:49

majchrzy napisał(a):Najlepsze są komentarze pod artykułem. Skąd ci ludzie się biorą? Aż żal d... ściska.
Chociaż jeden trafny:
Ali 2016-02-07 (10:54)
Zostawiliśmy miliard a menu w restauracjach po polsku nadal rzadko spotykane.


ehhhhh.....
woj2nio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) woj2nio » 17.03.2016 11:53

North Slav napisał(a):A ja myślę, że to bardzo niedobrze, że coraz więcej ludzi tam ściąga (i nie mam na myśli tylko rodaków).

Prawa rynku są bezlitosne - większy popyt przy takiej samej podaży = wyższa cena. :(

A tak na marginesie: to trochę smutne, że będą tam jeździć ludzie, którym obojętne, czy to Saint Tropez, Acapulco czy Cro. Mają gdzieś język, kulturę, kuchnię - w większości (nie wszyscy!) tacy są turyści AI, którzy (wedle tych przypuszczeń) zostawią Egipty i inne Tunezje dla Chorwacji. No ale cóż.



niestety... :(

"Kasa misiu, kasa"... :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.03.2016 17:10

Jeśli masowy turysta jest leniwy to znajdzie się ktoś kto zawiezie, przywiezie, dostarczy...i zatoczki się zaludnią leniwym bogatym masowym turystą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2016 18:49

Czasem się po prostu nie da dojechać autem,
poza tym większość turystów ma instynkt stadny, narzeka na tłumy turystów, ale wśród tych tłumów wypoczywa :roll:
Bo jeszcze bardziej nie podoba im się brak ludzi :wink: Brak innych ludzi oznacza dla nich brak sklepów, knajp, pomocy w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia :roll:

Generalnie jest jakoś nieswojo :roll:

Trzeba drałować w upale, żeby do takiej zatoczki dotrzeć :roll:
Ne ma gdzie iść na pizzę, nie ma gdzie kupić napojów.
No i nie wiadomo, co strasznego może wyskoczyć zza drzew i nas zaatakować, a znikąd nie będzie pomocy :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.03.2016 16:44

To się dowiezie pontonem. Kasa do wzięcia leży...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2016 19:14

No, dowożą, pontonami, statkami, itp. 8)

Ale ci co z tego korzystają to już jest zdecydowana mniejszość turystów :roll:
No bo to kosztuje ekstra :roll:
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 01.04.2016 22:20

mnie najbardziej martwi opinia o "naszych" już parę razy się spotkałem z "polaki? to nie wynajmę" gdzie później rozmawiałem z jednym z nich w knajpce i mówił że mu wszystko zdewastowali i uciekli...
więc to mnie bardziej boli. Bo kwaterę można i rok wcześniej wynająć.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2016 18:19

misiaczek-bartek napisał(a):mnie najbardziej martwi opinia o "naszych"


Takie TROLLE znajdą się w każdej nacji, to musieli być "jednorazowi" turyści, znudziły im się Egipt, Tunezja, słyszeli od znajomych że w Cro jest fajnie to pojechali zobaczyć jak tam jest. Nie podobało się więc pokazali swoją inteligencję. To nie byli ludzie którzy kochają Chorwację taką jaka jest.
Czytałem o Rosjanach, którzy będąc w Cro, pod łóżkiem zostawili swoje "potrzeby" 8O to dopiero było bydło.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 03.04.2016 04:12

Ruskie wolą Bułgarię,tam jest taniej,jest piasek,alkohol tańszy i panienki też tańsze i jest ich więcej.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
1 mld zł zostawiony w Cro w 2015 r - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone